RTÜK Başkanı: 'Yalan haber ve dezenformasyonla mücadelemiz sürecek'

RT%C3%BCK+Ba%C5%9Fkan%C4%B1:+%E2%80%99Yalan+haber+ve+dezenformasyonla+m%C3%BCcadelemiz+s%C3%BCrecek%E2%80%99
ABONE OL

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, yalan haber ve dezenformasyonla mücadele konusunda kararlı olduklarını söyledi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci ve UMED üyeleriyle bir araya geldi. Sektöre dair değerlendirmelerin yapıldığı buluşmada yalan haber ve dezenformasyonla mücadele vurgusu yapıldı.

"CUMHURBAŞKANIMIZIN AÇIKLAMALARI VAR"

UMED Başkanı Değirmenci ve beraberindeki heyete ziyaretleri dolayısıyla teşekkür eden RTÜK Başkanı Şahin, “Günümüz yeni medya düzeni bireyi bilgi bombardımanı karşısında savunmasız bırakmaktadır. RTÜK olarak öncelik verdiğimiz konuların başında dezenformasyonlardan insanımızı bu durumdan korumak gelmektedir. Yalan haber ve dezenformasyonla mücadelemiz sürecektir. Gerçekliğin zeminini yok eden yalan haberle mücadele, tüm sorumluluk sahibi kurum ve kişilerin üzerinde önemle durması gereken bir husustur. Ülkemizde de sosyal medya düzenlemesi gündemde. Sayın Cumhurbaşkanımızın da yalan haber ve dezenformasyonla ilgili açıklamaları var

"MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"

Ayrıca dünya genelinde de tartışılan bir konu. Küresel bir sorun haline gelen yalan haberle mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu doğrultuda UMED’e katkıları dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu. (İHA)

twitter takip