Peker’in, Hürriyet baskını iddiasının ardından AKP’li Boynukalın, “Açıkçası çok rahatladım” yazıp sildi!

Peker%E2%80%99in,+H%C3%BCrriyet+bask%C4%B1n%C4%B1+iddias%C4%B1n%C4%B1n+ard%C4%B1ndan+AKP%E2%80%99li+Boynukal%C4%B1n,+“A%C3%A7%C4%B1k%C3%A7as%C4%B1+%C3%A7ok+rahatlad%C4%B1m”+yaz%C4%B1p+sildi%21;
ABONE OL

Sedat Peker’in yeni videosunda Hürriyet baskınını üstlenmesi ardından açıklama yapan AKP’li Abdurrahim Boynukalın, “Açıkçası çok rahatladım” dedi. Boynukalın, attığı iki tweeti daha sonra sildi.

“Açıkçası çok rahatladım” ifadelerinin yer aldığı ve Peker’den baskını talep eden AKP’li vekilin kim olduğunu açıklamasını istediği tweetlerini daha sonra sildi.

BirGün'ün haberine göre; bugün yayınladığı videoda Peker, 2015 yılında Hürriyet gazetesine yönelik saldırıyı “bir milletvekilinin ricasıyla kendisinin yaptığını” söyledi. Peker videoda şu ifadeleri kullandı: "Pamıkörenin ekibi dinliyor musunuz? Sizin gazetenizi ben bastırttım. Şatafatlı gazeteciler, sizin gazetesini ben bastırttım. Bastırtmadan önce arayan milletvekilinin telefon sinyallerine bakabilirsiniz. Bizim gençlik kollarından arkadaşlar gidecek, ama onlar profesyonel değiller, dediler. Evet ben gönderdim. Savcılar al delil itiraf. Ben yaptım. Milletvekili söyledi böyle diye."

4 TWEETİNDEN 2’SİNİ SİLDİ

Peker’in videosunun hemen ardından kişisel Twitter hesabından açıklama yapan AKP İngiltere Temsilcisi Boynukalın, daha sonra ikisini sildiği 4 tweetlik bir açıklama yaptı:

Meşhur video serisinin bugünkü bölümü 28-32. Dakikaları arası 2015 Hürriyet eylemi meselesi özetlenmiş. Açıkçası çok rahatladım. Yıllardır üzerimize yapışan cam, kamera, turnike kırma gibi kriminal meselelerin bizimle alakası olmadığı açıkça ifade edilmiş. (SİLİNDİ)

Biz gençlik kolları olarak Hürriyet önünde basın açıklaması kararı aldığımızda kendisinin “ismini veremeyeceği bir vekil tarafından arandığını” ve “bizim çocuklar bu eylemleri beceremez, profesyonel değiller, sen bir işin içine gir” dendiğini söylemiş.

Böyle bir kerameti kendinden menkul, kendisini tek talimatla harekete geçirebilecek bir vekil var mı emin değilim. Varsa umarım ismini verir; böylece parti kurumsalımıza ve benim imajıma yıllarca zarar veren “basma” hadisesinin kim tarafından yapıldığı öğrenilmiş olur. (SİLİNDİ)

O gün “partimiz eylem geleneğinde asla taşlı sopalı eylem olmaz” dediğimizde bize inanmamayı tercih edenler (ana muhalefet partisi lideri buna dahil) bakalım ne diyecekler. Tekrar ediyorum biz o dönemki iftira yayınlarından dolayı o gazete önünde sadece basın açıklaması yaptık.

‘HİÇ GÖRÜŞMEM OLMADI’

Bu ifadeleri ardından bir açıklama daha yapan Boynukalın, şunları yazdı:

Sedat Peker’le ne “görüntülü” ne “sesli” hiçbir telefon görüşmem olmamıştır. Varsa kendisi yayınlayabilir. Bütün telefon kayıtlarım ve telefon sinyallerimin bilgileri eksiksiz mevcuttur. Artık bu hadiseyle ilgili ismimi geçiren bütün yayınlara dava açma hakkımı kullanacağım.

“Bu adamın söylediklerini doğru mu kabul ediyorsunuz” sorusu günlerden beri kendisinden medet uman muhalefete sorulmalı. Madem her şeyini doğru kabul ediyorsunuz bunu da edecek misiniz? Partimiz böyle birinin söyledikleriyle aklanmaz, karalanamaz. Kaç gündür bunu söylüyoruz.

twitter takip