Patlayan Titan denizaltısıyla ilgili yeni gelişme!

Patlayan+Titan+denizalt%C4%B1s%C4%B1yla+ilgili+yeni+geli%C5%9Fme%21;
ABONE OL

Atlantik Okyanusu'nda Titanik enkazına gerçekleştirdiği dalışın ardından kayıplara karışan, daha sonra içe doğru patladığı ortaya çıkan 'Titan' denizaltısı için uzaktan kumandalarla yapılan arama çalışması sonuç verdi. 5 kişiye mezar olan Titan'a ait parçalar karaya çıkartılarak ilk kez görüntülendi. Muşambalarla kaplı metal parçaları dikkatlerden kaçmadı.

Titanik enkazına gerçekleştirdiği dalış sırasında patlayarak batan Titan denizaltısının bazı parçaları karaya çıkarılarak görüntülendi. Denizaltının muşambalarla kaplı metal parçaları dikkat çekti.

BATAN DENİZALTINDA 5 KİŞİ ÖLDÜ

Atlantik Okyanusu'ndaki Titanik gemisinin enkazına 18 Haziran'da turistik gezi düzenleyen OceanGate şirketine ait Titan denizaltısı bir anda kayıplara karıştı. Yapılan çalışmalarda denizaltının içe doğru patlayarak battığı tespit edildi. Olayda 5 kişi yaşamını yitirdi.

DENİZALTININ PARÇALARINA ULAŞILDI

ABD Sahil Güvenlik yetkilileri, denizaltının enkazına ulaşmak için harekete geçti. Uzaktan kumandalı araçlarla gerçekleştirilen çalışmaların ardından Titan'as ait bazı parçalara ulaşıldı. Kanada'nın St John's kentindeki Horizon Arctic gemisinden indirilen enkaz parçaları Newfoundland, St. John's ve Labrador limanlarında toplanmaya başlandı.

İNİŞ TAKIMI VE ARKA KAPAĞI DA VAR

Fotoğraflarda, vinçlerle kamyonlara yüklenmeden önce, muşambalarla kaplı metal parçaları dikkatlerden kaçmadı. ABD Sahil Güvenlik yetkilileri, enkaz arasında denizaltının iniş takımının ve arka kapağının da bulunduğunu söyledi.

SORUŞTURMAYA IŞIK TUTACAK

Araştırmacılar, okyanus tabanından çıkarılan enkaz parçalarının kazanın nedeninin belirlenmesi için yürütülen soruşturmaya ışık tutacağını söylediği belirtildi. Enkazın nereye götürüleceği ise henüz belirsizliğini koruyor.

twitter takip