Özgür Özel: Selman'ın Türkiye ziyareti tam bir rezaletti, küstahlıktı

%C3%96zg%C3%BCr+%C3%96zel:+Selman%E2%80%99%C4%B1n+T%C3%BCrkiye+ziyareti+tam+bir+rezaletti,+k%C3%BCstahl%C4%B1kt%C4%B1
ABONE OL

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Türkiye ziyaretinde yaşananlara ilişkin yaptığı yorumda 'Selman'ın Türkiye ziyareti protokol açısından tam bir rezaletti, küstahlıktı' ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Türkiye ziyaretine ilişkin yaptığı değerlendirmeyi yayınladı.

Selman'ın törendeki askerleri 'merhaba asker' diyerek selamlamamasını ve ziyaretin Suudi basınına AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yere baktığı fotoğrafla servis edilmesini eleştiren Özel, "Kaşıkçı cinayetindeki sorumluluğunu çok dile getirdik ancak Türkiye ziyareti protokol açısından da tam bir rezaletti. Tam bir küstahlıkla karşı karşıya kaldık" ifadelerini kullandı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Özel, paylaşımına "Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'ın Türkiye ziyareti, protokol açısından tam bir rezaletti. Tam bir küstahlıkla karşı karşıya kaldık. Bu küstahlığa sessiz kalanlara da yazıklar olsun!" notunu düştü.

Özel videoda şunları söyledi:

"Suudi Arabistan Prensi Selman'ın Türkiye ziyareti çok konuşuldu. Kaşıkçı cinayetindeki sorumluluğunu, o konudaki rahatsızlıkları çok dile getirdik. Ancak Türkiye ziyareti protokol açısından da tam bir rezaletti. Tam bir küstahlıkla karşı karşıya kaldık. Bu küstahlığa sessiz kalanlara da yazıklar olsun.

Türkiye'ye geldiği ilk andan itibaren İngiltere Kraliçesi'nin dahi, dünyada en çok kullanılan dil İngilizce demeyip 'Merhaba asker' diye selamladığı askerimizi kendi dilinde 'Selamın aleyküm' diye selamlayacak kadar küstahtı.

Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraflarda kendisinin babayiğit görünüp Recep Tayyip Erdoğan'ın iki büklüm, muhtaç göründüğü fotoğrafları tercih edip servis etmesi küstahlıktı. 'Havaalanına kadar bakın beni uğurladı, biz onu valiye uğurlatıyoruz, o beni havaalanına kadar geldi, uğurladı' diye fotoğrafları servis etmesi, kendisinin yukarıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aşağıda olduğu ve onu alenen aşağıladığı fotoğrafı servis etmesi tam bir küstahlıktı."

 

twitter takip