Öldürülen Yeşim Akbaş’ın anne ve babası konuştu!

%C3%96ld%C3%BCr%C3%BClen+Ye%C5%9Fim+Akba%C5%9F%E2%80%99%C4%B1n+anne+ve+babas%C4%B1+konu%C5%9Ftu%21;
ABONE OL

Polis lojmanında komiser yardımcısının evinde başından silahla vurulmuş halde bulunan Yeşim Akbaş’ın anne ve babası açıklamalarda bulundu.

Manisa'da 6 ay önce komiser yardımcısı Doğancan Yıldız'ın (32) kaldığı polis lojmanında başından tabancayla vurularak ölen 26 yaşındaki Yeşim Akbaş'ın annesi Aysun ile babası Mustafa Akbaş, kızlarını kaybetmenin acısını yaşıyor.

Sabah'tan Ceyhan Torlak'ın haberine göre, 14 Nisan'da meydana gelen olayda Yeşim Akbaş, Demirci İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli komiser yardımcısı Doğancan Yıldız'ın oturduğu lojmanda başından tabanca ile vurulmuş halde ölü bulunmuştu. Genç kızın vurulduğu tabancanın Yıldız'a ait olduğu belirlenirken, Yıldız başlatılan idari soruşturma kapsamında açığa alınmıştı. İfadesinde Akbaş'ın intihar ettiğini iddia eden Yıldız tutuklanmıştı.

'GELİNLİĞİNİ GİYEMEDİ'

Yeşim Akbaş'ın Kütahya'da yaşayan ailesi SABAH'a konuştu. Kızlarının öldürüldüğünü öne süren acılı anne Aysun Akbaş, "Kızımı gelinliğini giydiremeden mezara koyduk. Duvağını mezar tahtasına bağladık. Mezarında çiçekler açtı. Adalet yerini bulunca kızım mezarında huzur içinde uyuyacak. Kızım iğneden bile korkardı. Silah bizim eve hiç girmedi. Biz silah bilmeyiz. Çok korkardı. Asla intihar edecek bir kız değildi. Komiser yardımcısı, kızımın 9 günlük erkek arkadaşıydı. Petshopta tanışmışlardı. Kızım intihar etmedi, öldürüldü" dedi.

'BENİ KURTARIN' MESAJI

Baba Mustafa Akbaş ise, "Olaydan kısa süre önce kızım, 'Baba beni istemeye gelecekler' dedi. Şüpheliyi de olaydan 4 gün önce tanıdık. Bize geldiğinde 'Bundan sonra kızınızla ben ilgileneceğim. Başına hiçbir şey gelmeyecek' gibi tuhaf bir cümle kurdu. Bu çok garibimize gitti. Eski eşinin başına iki kez silah dayamış. Kızım olay günü Ankara'daki avukat arkadaşına 'Beni bu durumdan kurtarın' diye mesaj atmış. Kızımı bu psikopat öldürdü. En ağır cezayı almasını istiyoruz" diye konuştu.

twitter takip