Nagehan Alçı’dan Mehmet Ceyhan’a: Profesörler de bazen ergen çocuklar gibi davranabilir

Nagehan+Al%C3%A7%C4%B1%E2%80%99dan+Mehmet+Ceyhan%E2%80%99a:+Profes%C3%B6rler+de+bazen+ergen+%C3%A7ocuklar+gibi+davranabilir
ABONE OL

Habertürk yazarı Nagehan Alçı ile Prof. Mehmet Ceyhan arasında başlayan ve Uğur Dündar’ın da dahil olduğu tartışmada Alçı’dan Ceyhan’a bir çıkış daha geldi.

Alçı’nın “bunak” benzetmesi yaptığı Ceyhan Alçı’ya “doktora görünmesi gerekli” diye karşılık verirken Alçı bugünkü yazısında, “Mehmet Hoca, Koronavirüs Bilim Kurulu üyeliğini çok istediği halde kabul edilmemesinin yarattığı hayal kırıklığını söylemlerine yansıttıkça problem büyümeye başladı bence” ifadelerini kullandı.

“PROFESÖRLER DE ERGEN ÇOCUK GİBİ DAVRANABİLİR”

Alçı ayrıca Ceyhan için “Sevimli huysuzluğunu seviyorum da ayrıca. Bu mesele kişisel bir konu değil. Profesörler de bazen duygusallaşıp ergen çocuklar gibi davranabilirler. Okullar açılıyorsa ve artık Mehmet Ceyhan insanlarımıza paranoya aşılamayacaksa benim için mesele bitmiştir” ifadelerini kullandı.

Alçı’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Benim Mehmet Ceyhan ile ilgili yazdığım iki yazıda da amacım okulları hep kapalı bırakmak isteyen lobinin en çok kullandığı hatta istismar ettiği olgu olan “Mehmet Ceyhan böyle diyor” argümanını onların elinden almaktı.

Yoksa son derece sempatik bir insan olarak da gördüğüm Mehmet Ceyhan ile hiçbir kişisel problemim olamaz. Kaç kez beraber yayına çıktık.

Fakat Mehmet Hoca, Koronavirüs Bilim Kurulu üyeliğini çok istediği halde kabul edilmemesinin yarattığı hayal kırıklığını söylemlerine yansıttıkça problem büyümeye başladı bence.

Gördüğüm kadarıyla zaten karamsar bir kişiliğe sahipken bu süreçte daha da karamsarlaştı ve insanların paranoyalarını iyice azdıran bir ruh haline büründü. Yoksa ben asla Ceyhan’ın kötü niyetle davrandığını düşünmüyorum.

Benimle ilgili söylediklerine de hiç kızmıyorum. O benimle ilgili ne kadar ağır sözler söylerse söylesin ben her zaman kendisine saygı duyacağım. Sevimli huysuzluğunu seviyorum da ayrıca. Bu mesele kişisel bir konu değil. Profesörler de bazen duygusallaşıp ergen çocuklar gibi davranabilirler. Okullar açılıyorsa ve artık Mehmet Ceyhan insanlarımıza paranoya aşılamayacaksa benim için mesele bitmiştir."

twitter takip