Müjdat Gezen, yıllar sonra aynı gazeteyle köşe yazarlığına geri döndü!

M%C3%BCjdat+Gezen,+y%C4%B1llar+sonra+ayn%C4%B1+gazeteyle+k%C3%B6%C5%9Fe+yazarl%C4%B1%C4%9F%C4%B1na+geri+d%C3%B6nd%C3%BC%21;
ABONE OL

Tiyatro oyuncusu Müjdat Gezen, Cumhuriyet gazetesine geri döndü. Ünlü tiyatrocu 1996 ve 1998 yılları arasında da Cumhuriyet'te yazmıştı.

Gezen bugün yayımlanan ilk yazısında "Yıllar sonra yine Cumhuriyet" başlığını kullandı. Yazısında geçmiş gazete deneyimlerinden söz eden Gezen, "Ama ben gazeteci değilim. Bu işten ekmek yiyen, emek veren, hakkı yenen dostlarımın, ben hakkını yiyemem" dedi.

"HER İKİ TARAFI DA DİNLEMEDEN..."

Cumhuriyet'teki sendikalaşmaların ardından başlayan istifa ve işten çıkarmalarla ilgili ise Gezen şunları yazdı:

"Cumhuriyet’e gelirken ilk işim ayrılan arkadaşlarımızla görüşmek oldu. O kadar çok yargılanıyorum ki artık kimseyi yargılamıyorum. Ama her iki tarafı da dinlemeden ve iyi bir orta nokta bulmadan yazamazdım. Sonunda her şey tatlıya bağlanınca, ben de teklifi kabul ettim"

Ayrıca Gezen, köşesinin isminin "Bal" olduğunu belirterek şunları yazdı:

"Yazılarımla 'Bal'ın hiçbir ilgisi yok. Sadece ağız tadıyla başlayalım istedim. Yıllar sonra da olsa yine Cumhuriyet ailesi ile olmak güzel. Biraz dertlidir ama zoru severim. Hoş buluştuk. Hoşça zaman geçireceğimizi umuyorum"

twitter takip