Muharrem İnce'den beklenen açıklama geldi! Parti kuracak mı?

Muharrem+%C4%B0nce%E2%80%99den+beklenen+a%C3%A7%C4%B1klama+geldi%21;+Parti+kuracak+m%C4%B1?
ABONE OL

Muharrem İnce, parti kuracağı yönündeki iddialara net olmasa da bir cevap verdi. İnce'nin sözleri parti kurma düşüncesi olduğunu düşündürdü.

CHP’nin gerçekleştirdiği ve yeniden Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığa seçildiği kurultay sonrası parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, sessizliğini bozdu; ancak konu özelindeki belirsizliği gidermedi.
 
Twitter hesabından bir açıklama yapan CHP’li İnce, “Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım. Herkese iyi bayramlar” ifadelerini kullandı.
 
İnce bu sözlerle parti kurup kurmayacağı konusunda net bir cevap vermemiş oldu ancak ifadeleri parti kurma düşüncesinde olduğunu düşündürdü.
 
“KURULUŞU HAKKARİ’DE İLAN EDECEK” İDDİASI!
 
Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, 31 Temmuz’daki yazısında Muharrem İnce’nin kurultaydaki gelişmelerden sonra arkadaşlarıyla bir durum değerlendirmesi yaptığını, bunun sonucunda esas CHP ilkelerine bağlı bir parti kurulması kararı aldıklarını yazdı.
 
Bayer “İnce’ye yakın bir isim ‘partinin kuruluşunun 15 Eylül’de açıklanacağını’ söyledi. Partinin kuruluşunun Hakkâri’de ilan edileceği de bir başka bilgi olarak belirtiliyor” diye belirtti.
 
 
twitter takip