Milli Beka Hareketi, Sezen Aksu'yu tehdit etti: 'Akşam kapısındayız'

Milli+Beka+Hareketi,+Sezen+Aksu%E2%80%99yu+tehdit+etti:+%E2%80%99Ak%C5%9Fam+kap%C4%B1s%C4%B1nday%C4%B1z%E2%80%99
ABONE OL

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin, ünlü sanatçı Sezen Aksu'yu tehdit etti.

Ünlü şarkıcı Sezen Aksu, iki hafta önce 'Şahane Bir Şey Yaşamak' adlı şarkısını sosyal medya hesabından paylaşmış, ardından Aksu'nun 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı şarkı, başta Milli Beka Hareketi olmak üzere AKP’ye yakınlığıyla bilinen kişi ve gruplar tarafından hedef gösterilmişti.

AKP Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz de, Aksu’yu hedef göstererek, "Yeter! Sanat, müzik kisvesi altında değerlerimize yaptığınız saldırılara artık son verin, 'Modanız Geçti', toplumumuz sizin gibilerden bıktı!" ifadelerine yer verdi.

Ayrıca yapılan linç kampanyasına karşı müzisyenlerden Sezen Aksu’ya destek mesajları geldi.

Aksu'ya destek veren Mustafa Sandal, yapılan bir paylaşımı alıntılayarak, "Sen otur oturduğun yerde! Gördüğüm kadarıyla bir gram aklın var onu da bu ülkenin en derin ozanlarından biri olan sanatçının ne dediğini anlamaya çalışmakla yakma güzel kardeşim. Bir şarkı sözünü böylesine çarptırmak akıl ve mantık dışıdır!" sözleriyle tepki verdi.

MİLLİ BEKA HAREKETİ ALENEN TEHDİT ETTİ!

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin, sosyal medya hesabından Sezen Aksu'yu tehdit ederek, evinin önünde açıklama yapacaklarını söyledi. Şahin, "14 Temmuz 2016’da 'CUNTA' imalı şarkının sözlerini yazan, dün de dini hassasiyetlerimize hakaret içeren şarkı sözlerini piyasaya sürerek kinini kusan, FETÖ'nün 'aziz dostum' dediği Sami Yıldırım’ın kızı #sezenaksu yarın 20:30’da kapındayız…" dedi.

Sezen Aksu'ya verdiği desteğin ardından Sandal'ın mesajını da paylaşan Murat Şahin, şarkıcıyı "Bak hele sen, şimdi de Mustafa Sandal’ı piyasaya sürdüler… Ne kadar acı değil mi değerli dostlar, biz bu sözde sanatçılara yıllarca para kazandırdık… Yarın #sezenaksu’nun kapısındayız ertesi gün de sana çay içmeye geliriz #mustafasandal kardeş..." sözleriyle tehdit etti.

Murat Şahin, 2020 yılında, Taksim'de polis tarafından yapılan kontrol sırasında durdurulmuş, üzerinden sahte polis kimliği, telsiz, çakar ışığı ve sahte basın kartı çıkmıştı. Şahin, bu eşyaların yanındaki memura ait olduğunu iddia etmişti.

Öte yandan Şahin'in, sosyal medya üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu öven paylaşımları dikkat çekiyor.

twitter takip