Mansur Yavaş'tan takdir toplayan hareket! Gazetecileri unutmadı!

Mansur+Yava%C5%9F%E2%80%99tan+takdir+toplayan+hareket%21;+Gazetecileri+unutmad%C4%B1%21;
ABONE OL

ABB Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs ile mücadele edilen bu günlerde sokaklarda haber peşinde koşan gazeteciler için içinde eldiven, bone, maske ve jel bulunan bir paket gönderdi.

 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sahada çalışan basın mensupları için, koronaviruse karşı korunmaları için tüm gazetelere sağlık kiti gönderdi.
 
Koronavirus salgını, tüm dünyada sosyal ve ekonomik hayata büyük bir darbe indirdi.
 
Türkiye'de de konuya ilişkin önlemler alınırken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan dikkat çeken bir hamle geldi.
 
Yavaş, sahada çalışan basın mensuplarına virüsten etkilenmemeleri için ekipman gönderdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen paketin içinde bone, tulum, eldiven, el temizleme jeli ve maske yer aldı.
 
Sağlık kitinin bulunduğu paketin içinde bulunan ve Mansur Yavaş'ın açıklamalarının yer aldığı notta ise şu ifadeler kullanıldı:
 
"Değerli medya çalışanları,
 
Bu süreçte özveriyle görevini yapan ve milletimizin haber alma özgürlüğü sağlayan sizler, toplumumuz için çok önemli görevler ifa etmektesiniz.
 
Ne kadar zorlu koşullarda görevlerinizi yaptığınızı bizler de yakından takip ediyoruz. Bu bakımdan, saha ekiplerinizin koronavirüsten korunma tedbirleri kapsamında kullanabilecekleri bir miktar sağlık kitini sizlere iletiyoruz.
 
Tükenmesi halinde, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairemize ulaşarak yeniden temin edebilirsiniz.
 
Sağlıklı günlere birlikte ulaşacağımıza olan inancımı yinelerken, hepinize görevinizde başarılar diliyorum."
 
twitter takip