KYK borçları için flaş gelişme!

KYK+bor%C3%A7lar%C4%B1+i%C3%A7in+fla%C5%9F+geli%C5%9Fme%21;
ABONE OL

Hazine ve Maliye Bakanlığı, KYK borçları ile ilgili kapsamlı çalışmasını tamamlandı. KYK kredi borçları ile ilgili çalışmanın 2022-2023 akademik yılı Güz Dönemine kadar tamamlanacağı öğrenildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borçları ile ilgili yürüttüğü çalışmayı tamamladı.

TRT Haber'in aktardığına göre, son dönemde kamuoyunda sık sık gündeme gelen üniversite öğrencilerinin KYK kredi borçları ile ilgili çalışmalar tamamlandı.

İlgili konunun "siyasi bir malzeme aracı olmaması" gerekçesiyle çalışmaların kamuoyuna duyurulmadan devam ettiğini belirten Bakanlık kaynakları, "gençlerin mağduriyet yaşamamaları için yapıcı bir çözümün hazırlandığını" savundu.

ERDOĞAN 18 TEMMUZ'DA DUYURACAK

KYK kredi borçları ile ilgili çalışmanın 18 Temmuz’da gerçekleşmesi beklenen Kabine Toplantısı sonrası Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

KYK'nin öğrencilere verdiği kredilerin geri ödemesine Üretici Enflasyonu’nu (ÜFE) yansıtarak bayramın ikinci gününde yeniden hesaplamasıyla, gençlerin borçları astronomik rakamlara dönüştü. Türkiye’de halihazırda 5.5 milyon borçlu var ve bu borçluların 400 bini icralık.

twitter takip