KRT TV'den 'Tuncay Özkan' yanıtı: İddialar gerçek dışıdır. Hukuki süreç başlatacağız

KRT+TV%E2%80%99den+%E2%80%99Tuncay+%C3%96zkan%E2%80%99+yan%C4%B1t%C4%B1:+%C4%B0ddialar+ger%C3%A7ek+d%C4%B1%C5%9F%C4%B1d%C4%B1r.+Hukuki+s%C3%BCre%C3%A7+ba%C5%9Flataca%C4%9F%C4%B1z
ABONE OL

CHP’den istifa eden Avukat Mustafa Kemal Çiçek’in ve Yeni Şafak gazetesinin, KRT TV’nin CHP’li belediyelerden toplanan 1,5 milyon dolara satın alındığı yönündeki iddiasına kanaldan çok sert bir yanıt geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) istifa eden avukat Mustafa Kemal Çiçek’in ve Yeni Şafak gazetesinin, KRT TV’nin CHP’li belediyelerden toplanan 1,5 milyon dolara satın alındığı iddialarına yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.

Kanaldan yapılan açıklamada, KRT TV'nin imtiyaz sahibinin Güneşim Medya Yayıncılık A.Ş. olduğu vurgulanırken, kanalın sermayesinin şirketin kuruluş sermayesi ve öz kaynakları olduğu belirtildi.

Ayrıca KRT TV'nin esas sahibinin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Tuncay Özkan olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığının da ifade edildiği açıklamada, "Şirketimiz bu temelsiz iddiaları dile getiren kişi ile ilgili hukuki süreçleri derhal başlatacaktır" denildi.

İşte, kanaldan yapılan o açıklama:

twitter takip