Korkusuz yazarından Tansu Çiller kulisi: 'Ekonomide dümenin arkasındayım!'

Korkusuz+yazar%C4%B1ndan+Tansu+%C3%87iller+kulisi:+%E2%80%99Ekonomide+d%C3%BCmenin+arkas%C4%B1nday%C4%B1m%21;%E2%80%99
ABONE OL

Ahmet Takan, Korkusuz'daki bugünkü yazısında yeniden aktif siyasete dönmeyi düşünen Tansu Çiller ile ilgili gündemi sarsacak iddialarda bulundu.

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında eski Başbakan Tansu Çiller'in yakın çevresi ile yaptığını iddia ettiği sohbetleri paylaştı. "Teyitli bilgi" diyen Takan, Çiller'in Ankara'da ekonomi kurmayları ile yapılan toplantılara katıldığını söylediğini aktardı.

"NEBATİ SIK SIK BENİ ZİYARET EDİYOR"

Ahmet Takan'ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

Tekrar, aktif siyaset sahnesine dönmeye pek hevesli olan saray destekçisi Tansu Çiller, yakın çevresi ile sohbetlerinde şöyle diyormuş:

“Ekonomi konusunda dümenin arkasında ben varım. Maliye Bakanı Nureddin Nebati sık sık beni ziyaret ediyor ve fikirlerimi alıyor. Ankara’da ekonomi kurmaylarıyla yapılan toplantılara da katılıyorum.”

"BENİM HALKIMA VERECEKLERİM VAR"

Dahası var!.. Bir ara, Tansu Çiller’in parti kurarak veya mevcut küçük partilerden birinin başına geçerek aktif siyasete soyunacağı konuşuluyordu. Hanımefendi, hevesinde hâlâ ısrarcıymış. Diyormuş ki; “Parti kurma fikrinde ısrarlıyım. Benim halkıma vereceklerim var.”

Kulis bilgisinin teyitli olduğunun altını kırmızı ile çizdikten sonra  takdiri, sulu-kuru-gazlı-elektrikli ve bunlar gibi dünya üzerinde var olan her şeyden zamkolik hale gelen sayın ahalimize bırakıyorum!.."

twitter takip