'Kız okullarının olması zenginliktir' diyen Milli Eğitim Bakanı'na, MHP'den destek gecikmedi!

%E2%80%99K%C4%B1z+okullar%C4%B1n%C4%B1n+olmas%C4%B1+zenginliktir%E2%80%99+diyen+Milli+E%C4%9Fitim+Bakan%C4%B1%E2%80%99na,+MHP%E2%80%99den+destek+gecikmedi%21;
ABONE OL

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in, 'kız okulları' açıklaması tepki çekmişti... Tekin'e, MHP'li Feti Yıldız'dan destek geldi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı canlı yayında kız okulları kurmanın, kız çocuklarının okula gönderilmemesini engelleyecek bir çözüm olabileceğini belirtmişti. Tekin'in açıklamaları tartışmalara neden olurken MHP'den Milli Eğitim Bakanı'na destek geldi.

Tekin, kız çocuklarını okula göndermeyen ailelerin, "Ben çocuğumu erkeklerle aynı okula göndermek istemiyorum" dediğini iddia etmiş, "Şimdi benim Milli Eğitim olarak birincil hedefim ne? Kız çocuklarının okullaşması sağlamaktı. O zaman veliyi ikna etmek için biz, gerekirse kız okulları da açabilmeliyiz, veli isterse çocuğunu kız okullarına gönderebilmeli, isterse erkeklerin gittiği okullara gönderebilmeli" ifadelerine yer vermişti.

TEKİN'E MHP'DEN DESTEK

Haber7'de konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, “Karma okullarla birlikte kız okullarının da olması zenginliktir. Kız öğrencilerin hem karma okullarda hem kız okullarında okumalarının bir sakıncası yok. Bunun laiklikle de bir alakası yok” diye konuştu.

“Laikliğin ortadan kaldırılacağı iddiası gerçek dışı bir iddiadır. Laikliğe bir şey olmaz” diye konuşan Yıldız, “kız okullarının laikliğe zarar vereceği” düşüncesinin ‘cahilce’ olduğunu dile getirdi.

twitter takip