Katar’la uzatılan Swap anlaşmasında önemli iddia: 1 Dolar, 22 Türk Lirası olarak sabitlendi

Katar%E2%80%99la+uzat%C4%B1lan+Swap+anla%C5%9Fmas%C4%B1nda+%C3%B6nemli+iddia:+1+Dolar,+22+T%C3%BCrk+Liras%C4%B1+olarak+sabitlendi
ABONE OL

Cüneyt Özdemir'in yayınına katılan Dünya Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı gazeteci Şeref Oğuz, Katar ile uzatılan SWAP anlaşmasına dair çarpıcı iddialarda bulundu.

Dünya Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı gazeteci Şeref Oğuz, Cüneyt Özdemir'in yayınına katıldı. Şeref Oğuz o yayında Katar ile uzatılan SWAP anlaşmasında (Türk Lirası - Katar Riyali takas anlaşması) 1 Doların 22 Türk Lirası olarak sabitlendiğini iddia etti. Oğuz'un Katar'la yapılan Swap anlaşmasında 1 doların 22 liraya sabitlendiğini iddia etmesi sosyal medyada gündem oldu.

Diğer yandan dün döviz kurlarında yaşanan yükseliş sonrası Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan piyasaya satım yönünde müdahale geldi. Merkez Bankası müdahalesiyle kur gün içerinde en yüksek 14.75 seviyesini görmüştü. Merkez Bankası daha önce de 3 defa piyasaya müdahale de bulunmuştu.

Ünlü ekonomist Şeref bu müdahale sonrası sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuştu. Oğuz, "Kurdaki tsunami rezervleri yer yutar Merkez Bankası, 4'ncü müdahalesini yapıyor. 4 milyar $ harcandı, dolar durmadı. Şimdi de Katar'la dolar 24 tl'den anlaşma söylentisi." ifadelerine yer vermişti.

twitter takip