Karar günü: Lokantalar açılacak mı, yüz yüze eğitime geçiliyor mu, hafta sonu yasakları ne zaman bitecek?

Karar+g%C3%BCn%C3%BC:+Lokantalar+a%C3%A7%C4%B1lacak+m%C4%B1,+y%C3%BCz+y%C3%BCze+e%C4%9Fitime+ge%C3%A7iliyor+mu,+hafta+sonu+yasaklar%C4%B1+ne+zaman+bitecek?
ABONE OL

Gözler, bugünkü 'yerinde karar' döneminin ilk kabinesine çevrilmiş durumda... Peki toplantıdan hangi kararların çıkması bekleniyor?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşme çerçevesinde bugün uygulamaya geçen “yerinde karar” döneminin ilk kabine toplantısına başkanlık edecek. Beştepe’de yapılacak toplantıda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri konusunda kabineye kapsamlı bir sunum yapacak. Koca, mutasyonlu virüsün hangi illerde ne durumda olduğunu, illerdeki vaka tablosunu, alınabilecek tedbirleri ve esnetme önerilerini kabine üyelerine anlatacak.

Kabinede risk durumunun düşük olduğu illerde yüz yüze eğitime geçiş, lokanta, kafe, restoran ve kıraathanelerin açılması, hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının esnetilmesi, hafta içi yaşlılar ve gençler için uygulanan kısıtlamanın normalleşme çerçevesinde kademeli kaldırılmasına dönük kararların çıkması bekleniyor. Bilim Kurulu’nun kararları doğrultusunda bu kapsamda vaka sayısı bakımından düşük riskli iller grubunda yer alan Batman, Hakkari, Iğdır, Şırnak ve Muş, normalleşmeye en yakın şehirler olarak sıralanıyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYIN...

twitter takip