Kadıköy Belediye Başkanı'ndan operasyon açıklaması: Kasap gözaltına alınmış, bar sahibi alınmış. Ne olduğunu bilmiyoruz

Kad%C4%B1k%C3%B6y+Belediye+Ba%C5%9Fkan%C4%B1%E2%80%99ndan+operasyon+a%C3%A7%C4%B1klamas%C4%B1:+Kasap+g%C3%B6zalt%C4%B1na+al%C4%B1nm%C4%B1%C5%9F,+bar+sahibi+al%C4%B1nm%C4%B1%C5%9F.+Ne+oldu%C4%9Funu+bilmiyoruz
ABONE OL

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, 'rüşvet' iddiasıyla düzenlenen operasyonda verilen gözaltı kararlarıyla ilgili konuştu.

Sabah saatlerinde düzenlenen rüşvet operasyonuyla ilgili konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, "'Şu gerekçeyle, şu arkadaşlar gözaltına alındı' diye bir bilgi yok. Eğer böyle bir şey varsa keşke Emniyet ve savcılık bizimle işbirliği yapsaydı, biz de eğer bu tür işlemler varsa onlara yardımcı olsaydık" ifadelerini kullandı.

İstanbul merkezli 5 ilde çoğunluğu Kadıköy Belediyesi’nde görevli zabıta personeliyle belediye mühendislerinin de aralarında yer aldığı 54’ü kamu görevlisi 224 kişi hakkında “Rüşvet Almak, Vermek, Aracılık Etmek” ve “Resmi Belgede Sahtecilik” suçlamalarıyla gözaltı kararı verildiği duyurulmuştu. Gözaltı kararlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Odabaşı, "Kadıköylünün hakkını aramaya, Kadıköylünün çıkarını korumaya devam edeceğim, bedeli ne olursa olsun" dedi.

Tele1'den Enver Aysever'in sorularını yanıtlayan Odabaşı, şöyle konuştu:

'NE OLDUĞUNU NET OLARAK BİLMİYORUZ'

"Kasap gözaltına alınmış, bar sahibi alınmış, ne olduğunu net olarak bilmiyoruz. Tekrar söylüyorum, 'şu gerekçeyle, şu arkadaşlar gözaltına alındı' diye bir bilgi yok. Eğer böyle bir şey varsa keşke Emniyet ve savcılık bizimle işbirliği yapsaydı, biz de eğer bu tür işlemler varsa onlara yardımcı olsaydık. Bize gelen bir bilgi yok. Bir bilgi olmadan yorum üzerine konuşuyorum, ne kadar doğru bilmiyorum.

'TELEFONLA ÇAĞRILIP İFADELERİ ALINABİLİRDİ'

Sayın Genel Başkanımız ısrarla bu tür operasyonların belediyelere yapılacağını söylüyor. Biz de 'Böyle bir operasyon olabilir, ama neden bize yapsınlar?' diye düşünüyorduk. Kimseyi de suçlayacak, zan altında bırakacak bir şey söylemiyorum. Gözaltı emrini veren de hukukçu, ben de hukukçuyum. Bir telefonla çağırıp bunların ifadeleri de alınabilirdi, belki bize bilgi verilirdi biz de belediyede soruşturma başlatabilirdik. Bunların hiçbiri olmayınca 'Bu iş acaba siyasi mi?' noktasına geliyoruz.

Ben kendimden eminim, görevimin başındayım. Şerdil Dara Odabaşı olarak verilmeyecek hesabım yok. Kadıköylünün hakkını aramaya, Kadıköylünün çıkarını korumaya devam edeceğim, bedeli ne olursa olsun."

twitter takip