İzmir’de HDP binasına silahlı saldırı: Deniz Poyraz isimli parti çalışanı katledildi

%C4%B0zmir%E2%80%99de+HDP+binas%C4%B1na+silahl%C4%B1+sald%C4%B1r%C4%B1:+Deniz+Poyraz+isimli+parti+%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fan%C4%B1+katledildi
ABONE OL

İzmir'de HDP il binasına silahlı saldırı düzenlendi. HDP tarafından yapılan açıklamada, Deniz Poyraz isimli parti çalışanının yaşamını yitirdiği bildirildi.

İzmir’de HDP il binasına silahlı saldırı düzenlendi. HDP tarafından yapılan açıklamada, Deniz Poyraz isimli parti çalışanının yaşamını yitirdiği bildirildi.

İzmir Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizde bugün saat 11.05 sularında 32 işyerinin bulunduğu bir iş hanının 2’nci katındaki HDP il binasına, sağlık çalışanıyken istifaen ayrılmış olan O.G. isimli şahıs girerek, parti çalışanı olan D.P. isimli şahsı tabanca ile ateş ederek öldürmüştür. Şüpheli şahıs yakalanmış olup olay tüm yönleriyle araştırılmaktadır” denildi.

HDP İzmir Eşbaşkanı Abdülkadir Baydur, olayı şöyle anlattı:

“İlin kapısında araçtan indim. Hanın girişinde silah seslerini duydum. Bir saldırgan olduğu söyleniyordu. İçeri girip arkadaşımızı rehin almış. Tek bir kadın çalışan arkadaşım vardı. Onu öldürmüş. Ambulans ve savcıyı bekliyoruz.”

twitter takip