İYİ Partili Ümit Özlale'den, Tunç Soyer'e: Personellerinin yarısının bankamatik memuru olduğunu düşünüyorum

%C4%B0Y%C4%B0+Partili+%C3%BCmit+%C3%96zlale%E2%80%99den,+Tun%C3%A7+Soyer%E2%80%99e:+Personellerinin+yar%C4%B1s%C4%B1n%C4%B1n+bankamatik+memuru+oldu%C4%9Funu+d%C3%BC%C5%9F%C3%BCn%C3%BCyorum
ABONE OL

İYİ Parti lideri Meral Akşener tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Milletvekili Ümit Özlale, İzmirli gençlerle bir buluşma gerçekleştirdi. Özlale, muhalefetle ilgili sert ifadeler kullandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin etkin bir şekilde yönetilmediğine inandığını dile getiren Özlale, 'Personellerin yarısının bankamatik memuru olduğunu düşünüyorum' şeklinde konuştu.

İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ümit Özlale muhalefete yüklendi. Özlale 6'lı masada yaşananların perde arkasını da anlatırken, 'İzmir CHP'nin kalesidir' anlayışının da karşılıksız olduğunu vurguladı.

"İYİ YÖNETİLEMİYOR"

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki personel sayısına dikkat çeken Ümit Özlale, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin personellerinin yarısının bankamatik memuru olduğunu düşünüyorum. Bunları temizleyeceğim. Ben daha iyi bir belediye başkanı olacağını düşündüğüm için bu işe talip oldum. 53 bin çalışanı olan şirket İzmir'in çöpünü toplamıyorsa, İzmir hala kokuyorsa daha iyi belediyecilik vardır. Ben İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iyi yönetilmediğini düşünüyorum" dedi.

'İLETİŞİMİ BECEREMEDİK'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 6'lı masadan kalkma sebebini ve sonrasında yaşanan gelişmelerin arka perdesini anlatan Özlale, "Bütün anket sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan'ın altındaydı. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ise üstündeydi. Benim için Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu arasında bir fark yoktu. Bütün anketler Kemal Bey'in az oy aldığını gösteriyordu. Ben Kemal Bey'i mecliste yakaladığımda onu söyledim. Selin Sayek'e söyledim, Faik Bey'e söyledim. Kazanamıyoruz dedik. Faik Bey ise, 'genel başkanın aday olması en doğal hakkıdır' dedi. Biz bu işin siyasi iletişimini beceremedik. Bu da bize dert olsun" ifadelerini kullandı.

"İZMİR CHP'NİN KALESİ DEĞİL"

CHP ceket assa kazanır, 'İzmir CHP'nin kalesidir' söylemlerinin bir karşılığı olmadığına dikkat çeken Özlale, "İzmir CHP'nin kalesi değildir. İzmir hiçbir siyasi partinin kalesi olamayacak kadar kadimdir. İzmir demokratiktir, muhaliftir. Hemen inanmaz, ikna edilmeyi bekler. İzmir'e kendini sevdirmek kolay değildir" diye konuştu.

twitter takip