İYİ Partiler tutuklanan gazetecilere destek olmak için Yeniçağ Gazetesi önünde toplandı!

%C4%B0Y%C4%B0+Partiler+tutuklanan+gazetecilere+destek+olmak+i%C3%A7in+Yeni%C3%A7a%C4%9F+Gazetesi+%C3%B6n%C3%BCnde+topland%C4%B1%21;
ABONE OL

İYİ Partiler tutuklanan gazetecilere destek olmak için Yeniçağ Gazetesi önünde toplandı!

 
Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel hakkında verilen tutuklama kararını protesto etmek isteyen İYİ Partililer bugün öğleden sonra Yeniçağ gazetesi önünde bir araya geldi.
 
Gazete önüne gelenler arasında İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Yeniçağ Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Çelik, Hayrettin Nuhoğlu, Ahat Andican ve Ümit Beyaz, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve vatandaşlar yer aldı.
 
BABASI VE ANNESİNDEN DESTEK
 
Öte yandan Murat Ağırel'in babası ve ablası da gazete binası önüne geldi. Basın özgürlüğü ve Yeniçağ'a destek dövizleri taşıyan vatandaşlar, "Özgür basın susturulamaz", "Adalet yalıdan yönetilemez", "FETÖ gitti PETÖ geldi" sloganları attı.
 
MURAT AĞIREL ONURLU BİR GAZETECİDİR"
 
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu yaptığı basın açıklamasında, Murat Ağırel’in onurlu bir gazeteci olduğunu vurgulayarak, “Murat Ağırel, doğru ve dürüst haberciliği ilke edinmiş, verdiği haberi namusu bilen, vicdanıyla hareket eden iyi bir gazetecidir. Bizler onunla bir dönem birlikte çalışan arkadaşları olarak onun vatanseverliğine kefiliz” ifadelerine yer verdi. 
İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu, Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel’e destek vermek için yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
"Değerli dava arkadaşlarım,Basınımızın henüz susturulamayan kıymetli mensupları...
Bugün, Yeniçağ gazetesi yazarı, kıymetli arkadaşımız Murat Ağırel için bir araya geldik.Bastırılan ve sindirilen bir ülkede; yolsuzlukla, israfla, talanla mücadele için varını yoğunu ortaya koyan cesur gazeteci Murat Ağırel, maalesef dün akşam saatlerinde tutuklanarak cezaevine gönderildi. Murat’ın tutuklanma şekli, yargı bağımsızlığına gölge düşürecek ve zedeleyecek bir hal almıştır.Aklın almayacağı bu hukuk skandalının arkasında, yolsuzluklarla savaşan Murat Ağırel’in tutuklanması için devreye giren birileri mi vardır? Yoksa kurumsal yapısı çökertilen ülkemizin mahkemeleri, işini gerektirdiği şekilde yapamamakta mıdır?
 
Bütün bu soruların cevabını, hepimiz çok iyi biliyoruz, tanıyoruz. Fakat biz, Gazeteci Murat Ağırel’i de çok iyi biliyoruz.Murat Ağırel, FETÖ tarafından yıllar önce kumpasa maruz bırakılmıştı. Dolayısıyla mücadeleyi, sabrı bilir, azimlidir. Bu süreci de en kararlı şekilde atlatacak ve en kısa zamanda yazmaya devam edecektir.Murat Ağırel, onurlu bir gazetecidir.Murat Ağırel, doğru ve dürüst haberciliği ilke edinmiş, verdiği haberi namusu bilen, vicdanıyla hareket eden iyi bir gazetecidir. Bizler onunla bir dönem birlikte çalışan arkadaşları olarak onun vatanseverliğine kefiliz.Murat Ağırel, AKP iktidarı tarafından sansürlenen, tekelleştirilen Türk medyasının yüz akıdır.Murat Ağırel; hayatını her türlü hırsızlıkla, yolsuzlukla, talanla mücadeleye adamıştır.Murat Ağırel; heyecanını, ideallerini asla kaybetmeyen, yalnızca haksızın, hukuksuzun karşısında kalemini kullanan cesur bir yürektir.Ve Murat Ağırel, bu karanlık günler bittiğinde, hapisten çıktığında, hiç kimseden ve hiçbir güçten çekinmeden yine yazacak, susmayacak bir dava adamıdır."
 
"DEMOKRASİ İÇİN ÖZGÜR BASIN ŞARTTIR!"
 
"Karanlık günler yalnızca Murat için değil; eninde sonunda ülkemiz için de sona erecek ve siz cesur insanların verdiği mücadeleyle mutlu, aydınlık yarınlar hepimizin olacaktır.Murat’la birlikte, maalesef çok kısa bir süre önce tutuklanan Gazeteciler Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’a da buradan selam gönderiyor, yazarı tutuklanan Yeniçağ gazetesinin de her zaman yanında olduğumuzun sözünü veriyoruz. Ülkesi için, milleti için, onuruyla ve bağımsızca yazan, milletimizin dirliği, huzuru ve mutluluğu için doğru haber verme çabası peşinde olan, tutuklu tüm gazetecilere buradan selam olsun.Demokrasi için özgür basın şarttır.Özgür bir basın, gerçek ve susturulmayan bir medya için sonuna kadar mücadele vereceğiz!Sustukça sindiriyorlar, korkutuyorlar ve köleleştirmek istiyorlar. Milletimizin dirliği, ülkemizin huzuru için anti demokratik her türlü uygulamanın karşısında olacağız. Herkes için adalet diyorsak artık susmayacağız!"
 
İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Yeniçağ Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Çelik de, gazetesinin yayın hayatına başladığı günden bu yana saldırılara maruz kaldığını belirterek, hiç bir engel ve baskının Yeniçağ’ı yıldırmayacağını vurguladı.
 
Çelik ayrıca, Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel’in tutuklanmasını protesto etmek için gazete binasının önüne gelen İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı ve gazetenin okurlarına teşekkür etti.
 
Ahmet Çelik Twitter sayfası üzerinden şu açıklamayı yaptı:
 
Yeniçağ yayın hayatına başladığı 13 Eylül 2002'den bu yana pek çok kere fiziki ve yargı noktasında saldırıya uğramıştır.Ekonomik yönden de her türlü ilan ambargosuna maruz bırakılmıştır. Yeniçağ yayın hayatına başladığı 13 Eylül 2002'den bu yana pek çok kere fiziki ve yargı noktasında saldırıya uğramıştır. Ekonomik yönden de her türlü ilan ambargosuna maruz bırakılmıştır. Türk milletinin birlik beraberliği ve vatanın bölünmez bütünlüğünü herşeyin üzerinde tutan Yeniçağ, bundan böyle de aynı mücadeleyi verecektir. Hiç bir engel ve baskı Yeniçağ'ı Türk milleti için verdiği mücadeleden döndüremeyecektir.Bu vesile ile, yazarımız Murat Ağırel'in tutuklanma kararını gazetemiz önünde protesto eden İYİ Parti İstanbul Teşkilatı ve okurlarımıza destekleri için teşekkür ederim.
 
İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da Murat Ağırel’in tutuklanması ile ilgili bir paylaşım yaptı.Türkkan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:
 
"İstanbul Belediyesi’ni geçmişte soyanlar kim ise, Murat Ağırel’in hapse atılmasında onların dahli vardır.""Siz ülkeyi soyun, bunu Murat Ağırel yazınca onu içeriye atın. Zannetmeyiniz ki bu soygun düzeni ilanihaye devam edecek, gün gelecek hesaba çekileceksiniz." 
 
 
twitter takip