İsmail Küçükkaya: Fatih Portakal ile kanka değilim, oturup yemek yemişliğim yok

%C4%B0smail+K%C3%BC%C3%A7%C3%BCkkaya:+Fatih+Portakal+ile+kanka+de%C4%9Filim,+oturup+yemek+yemi%C5%9Fli%C4%9Fim+yok
ABONE OL

Armağan Çağlayan'ın Youtube'daki kanalına konuk olan gazeteci İsmail Küçükkaya, Fatih Portakal ile ilgili beklenmeyen açıklamalarda bulundu.

FOX'ta sabah haberlerini sunan İsmail Küçükkaya, Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalındaki 'Gör Beni' programına konuk oldu.

Kendisine ve yaşadığı hayata dair çok önemli açıklamalarda bulunan İsmail Küçükkaya, Fatih Portakal ile ilgili de konuştu.

Küçükkaya, Fatih Portakal'ın Ana Haberi bırakması sonrası kendisine teklif geldiğini ancak bu teklifi kabul etmediğini açıkladı. 8 yıldır her sabah Çalar Saat programını keyifle yaptığını söyleyen Küçükkaya, "Programıma son derece bağlıyım, 20 yıl daha bu işi yapabilirim" dedi.

"Ben sabah çalışmayı seviyorum"

Armağan Çağlayan'ın Fatih Portakal ayrılınca size teklif geldi mi sorusunu şöyle yanıtladı:

"Sizce geçmeli miydim? Ben tam yaz ayında, ağustosun ortasında yayın yönetmenimiz Doğan Şentürk beni aradı. Neredesin dedi, arabadaydım tatile gidiyorum dedim. "Gitmesen, yarın bir görüşelim. Önemli bir konu var" dedi. Noldu deyince "Fatih bırakıyor" dedi, "2 hafta önce söyledi, aracılar gönderdim. Hiç biri ikna edemedi, bırakıyor" dedi. Şaşırdım ve üzüldüm. Biz Fatih'le 7 yıldır beraber yapıyorduk."

Küçükkaya, "Ben bir kere sabahı seviyorum. İkincisi, alışmışım ve yapıma uygun, bambaşka bir sabah haberi yapıyorum. Ben bunu bırakmak istemedim, ben mutluyum" ifadelerini kullandı.

"Yemek bile yemedik"

Fatih Portakal ile iyi bir ikili gibi gözüküyordunuz, şu anda yapılacak ilk genel seçimde Selçuk Tepeli ile aynı uyumu gösterir misiniz sorusuna ise, "Ben Fatih Portakal ile kanka değilim, oturup yemek yemişliğim yok. Birkaç kere Yönetim Kurulu Başkanı, Doğan Şentürk, Fatih ve ben kuru fasulye yemeğe gittik, yılda birkaç kez o kadar. Ben Fatih Portakal'ı severim, 7 yıl boyunca cesur bir şey yaptı. Sonrasında bırakmak istedi, Fatih'le de konuştum. Ama bir karar verdi, kendi kararı. Kanka değiliz ama işini iyi yapma gayreti içinde olan iki gazeteci olarak seçimleri sunduk" diyerek cevapladı.

twitter takip