İlahiyatçı Ebubekir Sifil'e göre ideal eğitim modeli: Erkeklerin de kızların da başları kapalı olacak

%C4%B0lahiyat%C3%A7%C4%B1+Ebubekir+Sifil%E2%80%99e+g%C3%B6re+ideal+e%C4%9Fitim+modeli:+Erkeklerin+de+k%C4%B1zlar%C4%B1n+da+ba%C5%9Flar%C4%B1+kapal%C4%B1+olacak
ABONE OL

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi Ebubekir Sifil, “ideal bir eğitim sistemi” için iddiaya göre İngiltere’deki alanındaki çok kıdemli bir profesörün açıkladığı formülü anlattı.

medium.com'da yer alan habere göre; Bekir Develi’nin Youtube kanalına konuk olan Sifil, konuyu kendisine Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Fatih’ projesi hazırlık aşamasındayken Avrupa ülkelerine gönderilen heyetlerden birinde yer alan bir görevlinin aktardığını belirtti. Sifil’in anlatımına göre sözkonusu profesör “ideal bir eğitim” için şu tavsiyelerde bulundu:

“Derste öğretmen ve öğrencinin yerde oturacak. Kız ve erkek öğrenciler ayrı ayrı olacak. Erkeklerin de kızların da başları kapalı olacak. Araştırmalarımız bize gösterdi ki insan beyni belli bir sıcaklığa ulaşınca ideal çalışır. Ders böyle yapılmalı”

“ÖZDİL VE AKMAN’IN CESETLERİNİ SOKMAYIN”

Doç. Dr. Ebubekir Sifil, daha önce Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman için Diyanet İşleri Başkanlığına yaptığı çağrısıyla büyük tepki çekmişti. Sifil, “DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NA BİR TEKLİF: Başta Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman olmak üzere dinî sembol ve değerlerle, duayla, namazla… alay edenler, kim olurlarsa olsunlar, öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın, cenaze namazları kılınmasın” demişti.

twitter takip