İddia: Erdoğan MYK üyeleri önünde Cahit Özkan'ı azarladı

%C4%B0ddia:+Erdo%C4%9Fan+MYK+%C3%BCyeleri+%C3%B6n%C3%BCnde+Cahit+%C3%96zkan%E2%80%99%C4%B1+azarlad%C4%B1
ABONE OL

Gazeteci İsmail Saymaz'ın aktardığına göre, BAE ile ilgili açıklamasının ardından partisi tarafından eleştirilen ve görevden alınan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, dünkü MYK toplantısında Erdoğan tarafından azarlandı.

Halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından partisi tarafından tepki gören ve görevden alınan Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ı Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin önünde 'fırçaladığını' yazdı.

Saymaz'ın bugünkü köşesinden aktardığına göre, Erdoğan dün gerçekleşen MYK toplantısında Özkan'ı, "Bizi yoruyorsun. Bizi dinlemiyorsun. Saçma sapan programlara çıkıyorsun. Şahsi ikbalini düşünüyorsun. Bu işi parti için değil, şahsi ikbalin için yapıyorsun" sözleriyle azarladı.

Saymaz, AKP'li kaynakların, Cahit Özkan ile ilgili rahatsızlığın öteden beri var olduğunu belirttiğini aktardı.

Saymaz, devamında gelen istifa sürecini de şöyle aktardı:

"Bu sözler üzerine herkesi buz kesti. Erdoğan, Grup Başkanvekili İsmet Yılmaz'a döndü. 'Ne yapalım?' diye sordu. Yılmaz, 'Krizimiz var. Bundan sonra Cahit Bey kürsüye çıktığında partinin mi, yoksa Cahit Bey'in görüşü mü sorarlar' dedi.

Erdoğan 'Yani?' diye sordu. Yılmaz, 'İstifasını istemek zorundayız' diye devam etti. Erdoğan, 'Kimi öneriyorsunuz?' diye ekledi. Yılmaz da Yılmaz Tunç'un adını verdi.

MYK oybirliğiyle kabul etti."

ERDOĞAN AKBAŞOĞLUNU DA FIRÇALACI

Erdoğan ayrıca, öğrenci affı için çalışmalara başlandığını duyuran Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu'na da "Bitmemiş ve netleşmemiş işleri duyurmayın" diyerek tepki gösterdi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

AKP'li Cahit Özkan, geçen hafta Armağan Çağlayan'ın Youtube kanalında, "Baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, o zaman teslim oldu" demişti. Özkan'ın bu sözleri üzerine, AKP Sözcüsü Ömer Çelik, bu sözlerin partiyi bağlamadığını açıkladı.

açıklaması sebebiyle eleştirilen AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğrafını paylaşarak "Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Kim kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar. Haktan hakikatten yana bakın siz." şiirini yazmıştı.

Özkan, önceki gün de kendisini "Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır" sözleriyle eleştiren AKP Sözcüsü Ömer Çelik ile de bir paylaşım yapmıştı. Çelik ile fotoğrafına "Sıkı dostlar arasına kimse giremez…" notunu düşmüştü.

twitter takip