Hürriyet yazarı: AK Parti ile Twitter arasındaki ilişki bana şaşırtıcı geldi

H%C3%BCrriyet+yazar%C4%B1:+AK+Parti+ile+Twitter+aras%C4%B1ndaki+ili%C5%9Fki+bana+%C5%9Fa%C5%9F%C4%B1rt%C4%B1c%C4%B1+geldi
ABONE OL

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında siyasi partilerin sosyal medya tercihlerine değindi.

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Optimar araştırma şirketinin siyasi partilerin sosyal medya tercihleriyle ilgili yaptığı araştırmanın sonuçlarını paylaştı. Yazısında, "AK Parti ile Twitter arasındaki ilişki bana şaşırtıcı geldi” diyen Selvi, Twitter'ı en çok İyi Partililerin kullandığını belirtti.

Selvi yazısının devamında ise “Takip edilme oranının üzerinde ses getiren Twitter, iktidarın tercih ettiği bir platform olarak görünmüyor. Çünkü yüzde 14’le İYİ Partililer birinci sırada yer alırken, onları yüzde 13.6’yla HDP’liler takip ediyor. CHP’liler yüzde 12.4’le üçüncü sırada yer alırken, MHP’liler yüzde 6.5’le dördüncü sırayı paylaşıyor. AK Partililer ise yüzde 5.7’yle son sırada yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 17 milyon 460 bin, Cumhurbaşkanlığı’nın 8 milyon 310 bin, bakanların milyon takipçisi olduğu dikkate alınırsa AK Parti ile Twitter arasındaki ilişki bana şaşırtıcı geldi.” ifadelerine yer verdi.

Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN...

twitter takip