Hürriyet, evine tebligat göndererek işten çıkarmıştı... Tecrübeli gazeteci, Dünya gazetesiyle anlaştı!

H%C3%BCrriyet,+evine+tebligat+g%C3%B6ndererek+i%C5%9Ften+%C3%A7%C4%B1karm%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1...+Tecr%C3%BCbeli+gazeteci,+D%C3%BCnya+gazetesiyle+anla%C5%9Ft%C4%B1%21;
ABONE OL

Deneyim gazeteci Arda Akın'ın yeni adresi Dünya oldu...

Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Hakan Güldağ'ın, Genel Koordinatörlüğü'nü ise Hürriyet eski Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar'ın yaptığı Dünya gazetesinin kadrosuna tecrübeli bir isim dahil oldu.

Ekim 2019'da Hürriyet'in eve tebligat göndererek işten çıkardığı isimler arasında yer alan Arda Akın, Dünya Gazetesi ile anlaştı. Hürriyet Gazetesi'nde 13 yıl süreyle polis muhabirliği yapan Akın Türkiye'nin en köklü ekonomi gazetesi olan Dünya'da editör olarak çalışacak.

Arda Akın 7 Şubat 2012’de FETÖ’nün MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağırmasını Hürriyet Gazetesi’nin internet sitesinde ilk duyuran isim olarak biliniyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, kısa bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Arda Akın hakkında, "FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanmıştı.

twitter takip