Hilafet isteyen derginin genel yayın yönetmeni: 'Müslümanların birlikteliğini savunmak provokasyon mu?'

Hilafet+isteyen+derginin+genel+yay%C4%B1n+y%C3%B6netmeni:+%E2%80%99M%C3%BCsl%C3%BCmanlar%C4%B1n+birlikteli%C4%9Fini+savunmak+provokasyon+mu?%E2%80%99
ABONE OL

Albayrak Medya Grubu bünyesinde yayın yapan 'Gerçek Hayat' dergisinin bu haftaki sayısında hilafet çağrısı yapması tepki çekti. Tepkilere genel yayın yönetmeninden bir açıklama geldi.

Mustafa Albayrak’ın imtiyaz sahibi olduğu ve genel yayın yönetmenliğini Kemal Özer’in üstlendiği Gerçek Hayat adlı dergi 27 Temmuz tarihli sayısında 'hilafet' çağrısı yaptı.
 
Gerçek Hayat adlı dergi 27 Temmuz tarihli sayısında 'hilafet çağrısı' yaptı.
 
Derginin 27 Temmuz-2 Ağustos tarihlerini kapsayan sayısını Abdurrahman Dilipak yorum yapmadan paylaştı. Derginin kapağında, "Şimdi değilse ne zaman, sen değilsen kim? Hilafet için toparlanın" sözlerine yer verildi.
 
Albayrak Medya Grubu bünyesinde
 
Gerçek Hayat adlı derginin imtiyaz sahibi olan Mustafa Albayrak, aynı zamanda Yeni Şafak gazetesinin İcra Kurulu Başkanlığı görevini de yürütüyor.
 
Dergi 2000 yılında hayatına başlarken, ilk olarak Hakan Albayrak’ın önderliğinde yayımlandı. Dergide İsmet Özel gibi isimler de yer aldı. Gerçek Hayat, 2016 yılında Albayrak Medya Grubu bünyesine katıldı.
 
Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak da derginin kapağını Twitter hesabından paylaştı.
 
AK Partili Metiner: "Erdoğan'ın siyasetine yönelik bir siyasi sabotaj"
 
Derginin kapağını sosyal medya hesabından paylaşan AK Partili Mehmet Metiner, bunun bir siyasi sabotaj olduğunu savundu.
 
Metiner, "Ayasofya’nın açılışından sonra bizim mahalleden birilerinin hilafeti bu şekilde gündemleştirmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasetine yönelik bir siyasi sabotaj demek. Hilafet; dinsel değil tarihseldir. Demokratik Cumhuriyet tercihinden şaşmamak lazım. Sonuç hüsran olur" ifadelerini kullandı.
 
DERGİNİN GENEL YAYIN YÖNETMENİ: "MÜSLÜMANLARIN BİRLİKTELİĞİNİ SAVUNMAK...."
 
Gelen tepkiler karşısında Gerçek Hayat adlı derginin Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer de, "Müslümanların birlikteliğini savunmak ne zamandan beri provakasyon sayılıyor?" açıklamasını yaptı.
 
Twitter hesabından bir açıklama yapan Kemal Özer, Avrupa'da kurulan Hristiyan topluluklarından örnek vererek, İslam dinine bağlı ülkelerin de bir araya gelmesini istediklerini ifade etti. 
 
 
 

twitter takip