'Her Şey Çok Güzel Olacak' sloganını bulan Berkay'dan Abdülkadir Selvi'ye yanıt: 'Ben daha önce Fetullah Gülen'i hayatımda görmedim, kitaplarını okumadım,'

%E2%80%99Her+%C5%9Eey+%C3%87ok+G%C3%BCzel+Olacak%E2%80%99+slogan%C4%B1n%C4%B1+bulan+Berkay%E2%80%99dan+Abd%C3%BClkadir+Selvi%E2%80%99ye+yan%C4%B1t:+%E2%80%99Ben+daha+%C3%B6nce+Fetullah+G%C3%BClen%E2%80%99i+hayat%C4%B1mda+g%C3%B6rmedim,+kitaplar%C4%B1n%C4%B1+okumad%C4%B1m,%E2%80%99
ABONE OL

Abdülkadir Selvi, dünkü yazısınında Ekrem İmamoğlu'nun 'Herşey Çok Güzel Olacak' sloganını FETÖ ile ilişkilendirmişti. Bu sloganı bulan liseli Berkay Gezgin'den, Selvi'ye cevap geldi.

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi dünkü yazısında; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan için kullandığı "FETÖ’nün siyasi ayağı" ifadesiyle ve 15 Temmuz’a kontrollu darbe demekle FETÖ'yü akladığını ifade etmişti.
 
Abdülkadir Selvi, yazısının devamında ise; İBB  Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun geçen sene yapılan seçimlerde kullandığı "Her şey Çok Güzel Olacak" sloganını da FETÖ ile bağdaştırmış ve 15 Temmuz gecesi darbeci askerler tarafından kullanıldığını öne sürmüştü.
 
Abdülkadir Selvi yazısında şunları yazmıştı:
 
İstanbul seçimlerine Berkay isimli gencin, “Her şey çok güzel olacak” sözü damgasını vuruştu. Herhangi bir imada bulunmak gibi bir düşüncem yok. Ama 15 Temmuz gecesi Mehmet Dişli’nin “Başıma geç, Kenan Evren ol” teklifine sert tepki gösteren Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar darbeciler tarafından derdest edilmişti.
 
Hulusi Akar orada da darbecilere yaptıklarının yanlış olduğunu ve başarısız olacaklarını söylüyor. Bunun üzerine Ömer Faruk Harmancı darbe bildirisini uzatıp “Bunu okuyun, imzalayın. Her şey güzel olacak” diyor.
 
Akar imza atmıyor ve “Kendinizi ne zannediyorsunuz, siz kimsiniz, başınız kim, kıçınız kim. Yeterince batağa saplandınız, hiç olmazsa bir erkeklik gösterip burada kesin” diye  tepki gösteriyor. Tabi işin sonunda  her şey güzel oluyor ama darbeciler açısından değil.
 
 
 
Selvi'nin bu yazısı tepki çekmiş ve "İktidara yakalalık yapıp CHP ve İmamoğlu'nu kötüleyebilmek için 15 yaşındaki Berkay'ın sözlerini bile FETÖ'ye bağlamış. İnsanda bir parça da olsa utanma olur", "Kendi geçmişine ve FETÖ ile ilgili yazı ve fotoğraflarına kim bakmıyor mu acaba bunları yazarken" gibi yorumlara neden olmuştu.
 
Selvi'ye bir cevap da, "Her şey Çok Güzel Olacak" sloganını bulan Berkay Gezgin isimli gençten geldi.
 
Berkay Gezgin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada; daha FETÖ ile fotoğraflarının bulunduğunu hatırlatarak, Selvi'nin kendisini
FETÖ ile ilişkilendirmesinin komik olduğunu ifade etti.
 
Berkay Gezgin şunları yazdı:
 
Daha önce FETÖ ile fotoğrafları bulunan yazar Abdülkadir Selvi'nin yazısında beni ve FETÖ'yü yan yana getirmesi son derece trajikomik.
 
Ben her gün ilkokulda Andımızı okuyarak büyümüş ve içinde vatan sevgisi maksimum düzeyde olan bir Türk genciyim.
 
Ben daha önce Fetullah Gülen'i hayatımda görmedim, kitaplarını okumadım, yurtlarında kalmadım, vaazlarını dinlemedim. Tam aksine bazı insanlar bunları yaparken, Ben her gün okulda Atamızı anıyordum, Atatürk'ün ışığı altında tarihimizle ilgileniyordum.
 
Gençlere yurt sevgisini ve Atatürk sevgisini aşılayan Andımızı da kimlerin kaldırdığını hatırlatmak isterim.
 
Sonuç olarak istenilen gençlik yaratılamadı. Ben ülkemin son derece ileri noktalara gitmesini isteyen, iyice yetişip gelecekte de ülkeme yararlı olmak isteyen, çoğu gencin olduğu gibi Atatürk'ün izinde ilerleyen bir Türk genciyim.
 
Bunun altı ne kadar deşilirse deşilsin, sonuç hep bu çıkacaktır.
 
Değerli zamanınızı ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim, herkese sağlıklı ve iyi günler dilerim. 
 
twitter takip