HDP'nin grup toplantısı Ahmet Hakan'ı şaşırttı: Andımız'a milim yer ayırılmadı

HDP%E2%80%99nin+grup+toplant%C4%B1s%C4%B1+Ahmet+Hakan%E2%80%99%C4%B1+%C5%9Fa%C5%9F%C4%B1rtt%C4%B1:+And%C4%B1m%C4%B1z%E2%80%99a+milim+yer+ay%C4%B1r%C4%B1lmad%C4%B1
ABONE OL

'Acaba HDP’nin “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir” tanımıyla artık bir sorunu kalmadı mı? Yoksa millet ittifakına bir zarar gelmesin ve maraza çıkmasın diye idare-i maslahat mı yapıyor?'

Hürriyet gazetesi köşe yazarı ve Genel Yayın Yönetmei Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) "Andımız"a olan bakışını sorgulayan ifadeler kullandı.

Yazısında, HDP'nin eş genel başkanı Mithat Sancar'ın partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada bu konuya hiç değinmemiş olmasına şaşıran Hakan, "Bu konuya milim yer ayırmadı" dedi.

Hakan'ın bugünkü yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Rahatsız olanların rahatsızlıkları, itiraz edenlerin itirazları bitmek bilmiyor.

Peki rahatsızlığın ve itirazın en fazla odaklandığı yer neresi?

Neresi olacak?

Kürt ulusal bilincini temsil ettiği iddiasıyla ortaya çıkan HDP.

ANDIMIZ tartışması ayyuka çıkmışken...

Tartışmanın başından sonuna kadar hep tarafı olmuş HDP’nin eş genel başkanı Mithat Sancar, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada bu konuya milim yer ayırmadı.

Çok merak ediyorum.

Acaba HDP’nin “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir” tanımıyla artık bir sorunu kalmadı mı? Yoksa millet ittifakına bir zarar gelmesin ve maraza çıkmasın diye idare-i maslahat mı yapıyor?

Hangisi acaba?"

 

Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN...

twitter takip