Halk TV'den ve Emin Çapa'dan ayrılık sonrası açıklama!

Halk+TV%E2%80%99den+ve+Emin+%C3%87apa%E2%80%99dan+ayr%C4%B1l%C4%B1k+sonras%C4%B1+a%C3%A7%C4%B1klama%21;
ABONE OL

'YouTube kanallarında yayın yapmaları' gerekçesiyle Halk TV ile yollarının ayrıldığı iddia edilen Özlem Gürses ve Emin Çapa hakkında kanal yönetiminden, ardından da Çapa'dan açıklama geldi. Gürses de yarın açıklama yapacağını duyurdu.

Halk TV'deki ayrılık iddialarının ardından taraflardan açıklama geldi. Ayrılık iddialarının doğrulandığı açıklamada, “Halk TV, kurumsallaşma yolunda bir adım atarken, uluslararası yayın standartlarının da gereği olarak, tüm ekran yüzlerinin kişisel YouTube kanallarında yaptıkları paralel yayınlara son vermelerini istedi.” İfadelerine yer verildi.

Açıklamada, Özlem Gürses ve Emin Çapa’nın kendilerine sunulan diğer teklifleri de kabul etmediği belirtildi.

Halk TV’den yapılan açıklamanın tamamı şöyle;

“Bazı internet sitelerinde Özlem Gürses ve Emin Çapa ile Halk TV arasında yapılan görüşmelere ilişkin çıkan haberler üzerine izleyicilerimize saygı gereği açıklama yapma ihtiyacı hissettik.

Halk TV, kurumsallaşma yolunda bir adım atarken, uluslararası yayın standartlarının da gereği olarak, tüm ekran yüzlerinin kişisel YouTube kanallarında yaptıkları paralel yayınlara son vermelerini istedi.

Özlem Gürses ile Emin Çapa bu teklifi ve önerilen diğer ara formülleri de kabul etmeyince, ne yazık ki yollar ayrıldı. Kendilerine bugüne kadarki emek ve katkıları için teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla.”

Çapa: "Mecalim kalmadı!"

Ayrılık kararını duyuran Emin Çapa da sosyal medya hesabından paylaşımlar yaptı:

“Sevgili dostlarım, Üzülerek, bugün Halk TV ile yolları ayırdığımızı size aktarmak zorundayım. Herkesin haklı olduğu veya kendini haklı gördüğü bazı durumlar var. Öncelikle kanalın bana "yol verdiği" veya ‘git’ dediği doğru değil. Ne olduğunu aşağıda okuyacaksınız.

İlk olarak benim bazı konularda, aşırı katı tutumum var. Her şeyden önce beni etkileyen bir konuda alınacak kararın, karar alınmadan önce benimle konuşulmasını isterim. Benim istediğim gibi olur olmaz ayrı, ama karar alındıktan sonra bana dayatılmasından hoşlanmam.

İkincisi, ortalıkta gördüğünüz, ‘youtube kanalını kapatmadığı için yollar ayrıldı’ tam olarak doğru değil. Kanalıma bakarsanız, HalkTV'de yayına başladığım günden beri ne kadar az yayın yaptığımı görürsünüz. O kadar uzun ve geç saatlere uzayan yayından sonra mecalim olmadı.

Kanal yönetimi, youtube kanalımızı HalkTV çatısı altına getirmemizi ve böylece kendisini bir platform (MCN) olarak konumlamayı istiyor. Bu da olabilir. Ama burada da bir şart ileri sürüyor, "kanal gelirinizin yarısını bana vereceksiniz". İşte ipin koptuğu nokta bu."

Gürses: Yarın ben de açıklama yapacağım

Gazeteci Özlem Gürses de, Twitter hesabından yarın açıklama yapacağını belirtti. Gürses, şu ifadeleri kullandı:

"Yarın ben de bir açıklama yapacağım… Ama bugün baharın ilk günü ve oğlumun doğum günü… Şimdi onu kucaklamaya gidiyorum. Tüm mesajlarınız için teşekkürler. "

twitter takip