Habertürk yazarından, 'Sezgin Baran Korkmaz' itirafı: AKP'li bir vekil aracılığı ile tanıştım

Habert%C3%BCrk+yazar%C4%B1ndan,+%E2%80%99Sezgin+Baran+Korkmaz%E2%80%99+itiraf%C4%B1:+AKP%E2%80%99li+bir+vekil+arac%C4%B1l%C4%B1%C4%9F%C4%B1+ile+tan%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1m
ABONE OL

haberturk.com.tr yazarı Sevilay Yılman, Sedat Peker'in hakkında iddialarda bulunduğu Sezgin Baran Korkmaz ile bir AKP'li bir milletvekili aracılığıyla tanıştığını itiraf etti.

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker'in SBK Holding'in sahibi  Sezgin Baran Korkmaz'a yönelik iddiaları sonrasında HaberTürk yazarı Sevilay Yılman, dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Yılman, yazısında Korkmaz ile bir AKP'li vekil aracılığıyla tanıştığını ve sürekli irtibatta kaldığını açıkladı.

İşte, Yılman'ın bugünkü yazısının ilgili bölümü:

"Korkmaz ile sanırım 2 yıl evvel medyadan birkaç arkadaşımla yemek için gittiğim bir mekanda tesadüfen karşılaştığımız AK Partili bir milletvekilinin sayesinde tanıştım. Ayaküstü bir sohbetimiz oldu ama çok samimi, dürüst ve yakın buldum ve bu yüzden de sonrasında da hep kontakta oldum.

Ha şunu peşin peşin söyleyeyim… Peker’in bahsini ettiği Bodrum’daki otelinde ya da başka bir otelinde konaklamadım. Ya da onun devlet ile bağlantılı sorunlu işlerinin çözümünde birilerine aracı olmak için girişimde bulunmadım. “Bana şu kadar para ver de senin bilmem ne bakanıyla aranı yapayım” filan demedim. O da benden asla böyle bir şey talep etmedi.

Hep çok saygılı ve seviyeli arkadaşlık oldu aramızda. Bilen bilir… Doğulu erkeklerin alışkanlığıdır. Kendisinden küçük ya da büyük olsun fark etmez... Kardeşi gibi gördüğünü belli etmek için karşı cinsine “abla” diye hitap eder. Sezgin Baran Korkmaz da bana hep “abla” dedi… Ben de aynı duyguyla yaklaştım.

Özetle… Bugün hakkında; “Kara para aklayıcısı, şöyle yapmış, böyle yapmış” iddiaları olan Korkmaz’ı tanırım ve çok da severim. Bunu niye yazdım peki? Çünkü bazıları sanki aramızda gazeteci/işadamı dostluğundan farklı bir bağlantı varmış gibi algı yaratmaya çalışıyor."

 

twitter takip