Habertürk yazarı Esin Övet'ten yazısını eleştiren Duygu Kumarki'ye cevap: 'Haberlerin nereden çıktığını araştırın'

Habert%C3%BCrk+yazar%C4%B1+Esin+%C3%96vet%E2%80%99ten+yaz%C4%B1s%C4%B1n%C4%B1+ele%C5%9Ftiren+Duygu+Kumarki%E2%80%99ye+cevap:+%E2%80%99Haberlerin+nereden+%C3%A7%C4%B1kt%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1+ara%C5%9Ft%C4%B1r%C4%B1n%E2%80%99
ABONE OL

Habertürk yazarı Esin Övet, öfke nöbeti geçirerek evdeki televizyonu kırdığı iddia edilen İsmail Hacıoğlu hakkında yazısına, ünlü oyuncunun boşanma aşamasındaki eşi ve menajerinden gelen tepkileri bugünkü köşe yazısına taşıdı.

Habertürk yazarı Esin Övet bugünkü yazısında; son günlerde eşi Duygu Kumarki ile boşanma aşamasında olması ve öfke nöbeti geçirerek yaşanan bir tartışma sırasında evdeki televizyonu kırdığı iddiasıyla gündemde olan oyuncu İsmail Hacıoğlu hakkında yazdığı yazıya Kumarki ve ünlü oyuncunun menajerinden gelen cevapları değerlendirdi.
 
Ünlü oyuncu İsmail Hacıoğlu, son günlerde 4 yıllık eşi Duygu Kumarki boşanma haberiyle gündemde. İkilinin karşılıklı anlaşarak bu kararı verdiği söylenirken, Hacıoğlu'nun bir öfke nöbeti geçirerek evdeki televizyonu kırdığı ve evliliğine gerekli özeni göstermediği de iddialar arasında. 
 
Son zamanlarda Ahmet Kural, Ozan Güven, Özer Arkun gibi ünlü isimler arasında yaşanan şiddet olaylarını köşesine taşıyan Habertürk yazarı Esin Övet, dünkü yazısında; İsmail Hacıoğlu hakkındaki iddialar için de, "Kim bilir daha neler yaşandı. Nasıl öfke nöbetleri geçirdi ki, gelindi bu boşanma noktasına. Bunun bir sonraki adımı şiddet" ifadelerini kullanmıştı. 
 
 
Övet bugünkü yazısında ise; bu satırlara Duygu Kumarki ve İsmail Hacıoğlu'nun menajeri aracılığıyla verdiği tepkiyi dile getirdi.
 
Duygu Kumarki, bu yazıya Instagram hesabından yaptığı "Kadın döven adamlarla kızımın babasını aynı sayfada yazıp itham ediyor ve konuyla alakalı hiç bir şey bilmiyorsunuz" paylaşımla tepki göstermişti.
 
Esin Övet, Kumarki'nin bu tepkisine cevabını yazısında verdi.
 
Evin içinde yaşananları bilemeyeceğini ve bu bunu yazısında da belirttiğini söyleyen Esin Övet, Kumarki'nin gazetecileri suçlamasına tepki göstererek televizyon kırma iddialarının nasıl basına sızdığını sorguladı ve "Bence Duygu Hanım etrafınızı bir kontrol edin derim. Bu olay nereden çıktıysa siz onun peşine düşün bence. Gazetecileri böyle yereceğinize" dedi.
Kadını koruyan bir yazdığını, İsmail Hacıoğlu'nu oyuncu olarak çok beğendiğini de sözlerine ekleyen Esin Övet, amacının kimseyi itham etmek olmadığını ve sadece çıkan haberleri yorumladığını belirtti.
 
İsmail Hacıoğlu'nun menajeri Abdullah Bulut'un da kendisini aradığını, ünlü oyuncunun çıkan haberler nedeniyle çok üzüldüğünü, öfke nöbeti olayının gerçek olmadığını aktardığını ve söz konusu kişilerle adının yan yana anılmasının Hacıoğlu'na haksızlık olduğunu söylediğini ifade eden Esin Övet'in bugünkü yazısı şöyle:
 
Önceki gün bu köşede “Ahmet Kural, Ozan Güven, Rubato’nun solisti Özer Arkun’un uyguladıkları şiddeti konuşuyoruz günlerdir. Şimdi de, İsmail Hacıoğlu’nun öfke nöbetleri sırasında evdeki televizyonu kırdığını öğreniyoruz. Erkeklere öfke kontrolü dersi verilmeli” diye bir yazı yazdım.
 
Öncelikle fikrimin arkasındayım.
 
Kesinlikle bu dersler çocukların okuma-yazma öğrenmeye başladığı andan itibaren verilmeli.
 
1- Erkek çocuklarına: Öfke kontrolü, kızlara karşı davranış gibi gibi…
 
2- Kız çocuklarına: Çocuklarını şefkatli, sevgi dolu, vicdanlı yetiştirmek. Ve erkek-kızların arasında ayrım yapmadan erkek çocuklarını “Paşam” diye sevmeme dersi gibi gibi…
 
Bu fikrim devam ediyor.
 
Ahmet, Mehmet, Hüseyin fark etmez.
 
Özellikle bu ülkede şiddetle tavsiye ediyorum.
 
Ve beni yıllardır okuyanlar da çok iyi bilir.
Şiddeti babam yapsa affetmem.
 
Kaçıranlar için bir kez daha buraya yazıyorum….
 
Defalarca da yazabilirim.
 
Şimdi:
 
Konuda adı geçen İsmail Hacıoğlu ile boşanma hazırlığında olan Duygu Kumarki benim yazımı alıp, “Kadın döven adamlarla kızımın babasını aynı sayfada yazıp itham ediyor ve konuyla alakalı hiç bir şey bilmiyorsunuz!” diye upuzun bir şey yazmış.
 
Haklıdır.
 
Ki zaten dört duvar arasında ne yaşandığını bilemeyiz.
 
Bunu da önceki gün dikkat ettiyseniz yazımda belirttim.
 
Ben iddialar üzerinden "Böyle bir şey olmuş. Eğer doğruysa korkunç..." ve gerçekten “Erkeklere şiddet kontrolü dersi verilmeli” diye yazdım.
 
Artık sehpa mı, televizyon mu her neyse evin içinde yaşanan olayı kimse bilemez. Taraflar birilerine bir şeyler anlatmıyorsa.
 
Ki bu sehpa değil, masa değil, televizyon olarak çıkıyorsa birileri bir şey yaymış belli ki Duygu Hanım.
 
Haberi yapan ben değilim.
 
Emin olarak yazmıyorum zaten.
 
Çıkan haberi yorumluyorum.
 
Ayrıca bu durumlar böyle durup dururken çıkmaz.
 
Bence Duygu Hanım etrafınızı bir kontrol edin derim.
 
Ben sizi tanımam.
 
Ben direkt kadını koruyan bir yazı yazıyorum. Ki durup dururken defalarca röportaj yaptığım, oyunculuğunu sevdiğim, her zaman beğendiğim bir kişiyi sizin de Instagram story'nizde belirttiğiniz gibi, itham etmek değil amacım.
 
Ne haddime.
 
Ben de isterim aldığı ödülleri konuşmayı.
 
Ki yıllardır bunu yapıyoruz zaten.
 
Bu olay nereden çıktıysa siz onun peşine düşün bence.
 
Gazetecileri böyle yereceğinize.
 
Malum iki kişinin bildiği sır değildir.
 
...
 
İsmail Hacıoğlu’nun menajeri Abdullah Bulut da arayıp İsmail’in üzüldüğünü söyleyip “O isimlerin arasında yer almak gerçekten İsmail Bey’e haksızlık. Çünkü şiddet olmadığı gibi öfke kontrolü gibi her hangi bir durum da söz konusu değil. Boşanmak üzere olduğu eşi Duygu Kumarki ile boşanıp aynı evde yaşamaya devam edecekler” dedi.
 
Bakın doğrudur.
 
Bu konu çok hassas. Ben de her hangi bir çirkinlik yapmayıp, böyle sevimsiz bir durumun içindeymişim gibi gösterilsem mutsuz olurdum.
 
 
twitter takip