Haberin Var mı? İnisiyatifi, tutuklu gazeteciler için gazete hazırladı: #İfşaYokTezgahVar

Haberin+Var+m%C4%B1?+%C4%B0nisiyatifi,+tutuklu+gazeteciler+i%C3%A7in+gazete+haz%C4%B1rlad%C4%B1:+#%C4%B0f%C5%9FaYokTezgahVar
ABONE OL

Haberin Var mı İnisitatifi, tutuklu gazeteciler, Barış pehlivan, Hülya Kılınç ve Murat Ağırel için gazete hazırladı.

Haberin Var mı İnisitatifi, Libya'da şehit olan MİT mensubunun kimliğini "ifşa" ettiği gerekçesiyle tutuklanan gazeteciler Barış Pehlivan, Hülya Kılınç ve Murat Ağırel için gazete hazırladı.

Gazete, "#İfşaYokTezgahVar" etiketiyle duyuruldu.

Haberin Var mı İnisitatifi tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Gazetecilere özgürlük için oku, okut!

Gazeteci Barış Pehlivan, Hülya Kılınç ve Murat Ağırel, mesnetsiz, haksız ve hukuksuz suçlamalarla 6 aydır Silivri Cezaevi’nde tutuluyor.

Meslektaşlarımız, Libya’da hayatını kaybeden MİT mensubunun kimliğini “ifşa” etmek, cenazesini haberleştirmek ve paylaşmak bahanesiyle tutuklandı. Akıllara ziyan bir iddianame hazırlandı. Çünkü ortada suç yoktu, ifşa yoktu, alenen kumpas vardı.

Amaç, bir kez daha gazetecilerin susturulması, korkutulması. Yaptıkları haberler, yazdıkları kitaplarla kirli ilişkileri ortaya çıkaran gerçek gazeteciliğin hedef alınması.

24 Haziran’daki ilk duruşmada tutuklu gazetecilerin tümü, tarihe geçen savunmalar yaptı. İddianameyi baştan aşağıya çürüttü.

Gazeteci Erk Acarer için yakalama talebi yenilendi. Barış Terkoğlu, Aydın Keser ve Ferhat Çelik tahliye edildi. Ancak üç gazeteci arkadaşımız, hala özgürlüğünden mahrum. Bir sonraki duruşma, 9 Eylül’de görülecek.

Kumpas davasının neden ve nasıl açıldığını, suçlamaların ardındaki gerçekleri anlatmak için bir gazete hazırladık.

Siz de gazetecilere özgürlük için okuyun, okutun.

Gazetemizi #İfşaYokTezgahVar etiketiyle,

? Saat 18.05 itibariyle tüm akşam paylaşıyoruz.

Desteğiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

HABERİN VAR MI İNİSİYATİFİ"

twitter takip