Gelecek Partisi'nin 21 yaşındaki üyesi: Partiye, amcalarımızın sokak röportajlarında 'göster' dedikleri telefonla üye oldum

ABONE OL

Gelecek Partisi'nin en genç üyelerinden biri olan Gamze Gökırmak, 23 Derece YouTube kanalında gazeteci Gökhan Özbek'in sorularını yanıtladı.

Ahmet Davutoğlu'nun kurucusu olduğu Gelecek Partisi'nin 21 yaşındaki İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Gamze Gökırmak, 23 Derece YouTube kanalında gazeteci Gökhan Özbek'in sorularını yanıtladı.

Gelecek Partisi'nin en genç üyelerinden biri olan ve gençlerin partiye olan ilgisinin yoğun olduğunu söyleyen Gökırmak, "Hem muhafazakar, hem de seküler kesime açık bir parti" dedi.

Açıklamalarının devamında Z Kuşağı olarak tabir edilen gençlerin büyük bir bölümünün kendilerini herhangi bir kesimde sınıflandırmadığını belirten Gökırmak, "Çünkü biz eski nesile göre herhangi bir kalıba uygun bir nesil değiliz" ifadelerini kullandı.

Gençlerin apolitik olduğu yönünde yapılan yprumlara da yanıt veren Gökırmak, "Biz gençler apolitik olarak nitelendiriliyoruz ama aslında politikayla daha çok ilgiliyiz. Hatta bu konuyla ilgili yapılan araştırmalar bile var. Sadece sokak röportajlarına bakarak bile bunu görebilirsiniz" dedi.

Röportajın tamamına şu LİNKTEN ulaşabilirsiniz...

twitter takip