Gazeteci Çınar Oskay: ‘Demirören, odalarımıza kamera yerleştirdi!’

Gazeteci+%C3%87%C4%B1nar+Oskay:+‘Demir%C3%B6ren,+odalar%C4%B1m%C4%B1za+kamera+yerle%C5%9Ftirdi%21;%E2%80%99
ABONE OL

Halk TV‘de yayınlanan, gazeteci Ayşenur Arslan’ın sunduğu ‘Medya Mahallesi’ programına katılan Çınar Oskay, Doğan Haber Ajansı’nın Demirören’e satıldıktan sonraki sürecini anlattı.

Gazeteci Çınar Oskay, Demirören’in Doğan Medya’yı satın aldıktan sonraki sürecini Halk TV’de yayınlanan Medya Mahallesi programında anlattı. Ayşenur Arslan’ın odaya kamera yerleştirmeleri ile ilgili sorusu üzerine, “Bir kamera koydular. Bir kaç gün çok rahatsız oldum. Sonrasında insan kaynaklarına sorduğumda, güvenlik adına yapılan uygulama bütün katlara koyduk dediler” ifadelerini kullandı.

Ayşenur Arslan’ın, “Hürriyet’te odasında oturuyor, karşıya kamera konmuş ve birileri sizi gözetliyor, büyük abiler sizi gözetliyor” ifadeleri üzerine gazeteci Oskay süreci şöyle anlattı;

“Doğan Grubu’ndan çıktı gazete bir kaç gün geçti. Bizi bir kere yerimizden ettiler oturduğumuz odadan, ekibin katın falan. Neyse kavga dövüş bir yere ayrıldık zemin katta. Gidip gelmeye başladık. Çok gergin ortam yani yeni birileri geliyor, eski gazeteciler var. Belirsiz herkes çok mutsuz ve hakikatten işgale uğramış gibiydik. Onca yılın mücadelesinin sonunda bir mağlubiyet alınmış. Milliyet’i, Vatan’ı mahveden bir grup şimdi de gelmiş Türkiye’nin en büyük gazetesi Hürriyet’i satın almış ve bizde içerideyiz. Ne yapacağız bilmiyoruz, biliyoruz da ne zaman gideceğimizi bilmiyoruz”

‘Birkaç gün sonra alıştım ‘nanik’ yapmaya başladım’

Böyle gidip gelmeye başladık bir süre geçti bir gün odama geldim, odamın etrafı camekanla çevriliydi ve sonrasında da işte bizim editör arkadaşlarımızın oturduğu alan falan. Camekanın hemen dışında bir baktım bir kamera bakıyor bana. Bu ne dedim? O ara yeni gelen idarecilerle müthiş bir güvensizlik. Herkes biliyor ki biz onları sevmiyoruz onlar bizi sevmiyor. Böyle bir kamera koydular. Bir kaç gün çok rahatsız oldum. Sonrasında insan kaynaklarına sorduğumda, güvenlik adına yapılan uygulama bütün katlara koyduk dediler. Bir kaç gün sonra alıştım ama nanik yapmaya başladım”

twitter takip