Fatih Terim ile Seçil Erzan arasındaki mesajlaşmalar ortaya çıktı!

Fatih+Terim+ile+Se%C3%A7il+Erzan+aras%C4%B1ndaki+mesajla%C5%9Fmalar+ortaya+%C3%A7%C4%B1kt%C4%B1%21;
ABONE OL

Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimleri dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan davasında, Fatih Terim ile arasındaki mesaj kayıtları bilirkişi raporunda yer aldı.

Kamuoyunda “yüksek karlı gizli fon” adıyla bilinen 2’si tutuklu 7 sanığın yargılandığı dolandırıcılık davası dosyasına, sanık Seçil Erzan’ın gözaltına alınmadan önce kırdığı iddia edilen telefonunda yer alan mesaj kayıtlarına ilişkin 553 sayfalık bilirkişi raporu da girdi.

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dava dosyasına gelen raporda, Fatih Terim ve Atilla Baltaş ile Arda Turan, Selçuk İnan ve Emre Çolakoğlu’nun da aralarında bulunduğu bazı müştekilerin mesaj kayıtları yer aldı. Sanık Seçil Erzan ile Fatih Terim arasında 4 Ekim 2021 ile 10 Mart 2023 tarihleri arasındaki mesaj kayıtlarına göre Terim’in Erzan’a, ”Bakırköy’de bulunan özel bankacılık merkezi şubesindeki hesabından 3 milyon 889 bin 557 liralık vadeli mevduat hesabı açıldığı, faiz oranının yüzde 17,6, vade sonundaki net faiz kazancının ise 1782,74 lira olduğu” şeklinde mesaj ilettiği görüldü.

FATİH TERİM’LE KONUŞMALARI: ÖZÜR DİLEMİŞ

Sanık Erzan’ın Terim’e, “Hocam günlük yaptırdım, kulüp yarın gönderirse 4’e tamamlayıp kalan tutarı fonda diğer harcamalar için tutarız diye” yanıtını verdiği, Terim’in ise Erzan’a, “20 bin doları buradan mı aldık?” şeklinde mesaj gönderdiği belirtildi.

Mesaj kayıtlarının devamında Erzan’ın Terim’e, “4 milyon 67 bin 412 lira dönüşümüz vardı. 177 bin 834 lira için elden aldırdım. Kalan 3 milyon 889 bin 577 lirayı günlük yaptırdım, kulüp gönderdiğinde bugün yarın bu tutara ekler bağlarız. Ayırmamız gereken tutarı fona atarız hocam.” yanıtını verdiği kaydedildi.

Terim’in Erzan’a, “Tamam Seçil Hanım, siz nasıl karar verdiyseniz öyledir tamam.” ifadesini yazdığı mesajlarda, sanığın da 5 Ekim 2021’de Terim’e, maaşının farklı bir bankaya yatırıldığını ve parasını söz konusu bankadan Denizbank hesabına aktarttığını anlattığı ifade edildi.

Rapordaki kayıtlara göre, mesajların devamında sanık Erzan’ın ifadeleri şöyle:

“Dün 20 bin dolar aldıktan sonra kalan bakiyeyi günlük yapmıştım. Bunu ne kadar bağlayalım, maaştan üzerini kaça tamamlayalım? Ne dersiniz? Toplam şu anda maaş artı fonda 2 milyon 285 bin lira bakiyemiz mevcut. (Dün günlük vadeli yaptığımız da 3 milyon 892 bin lira var. Bunu 4’e tamamlamamı ister misiniz?) Kalanı harcamalar için ayırabiliriz.”

Fatih Terim’e 10 Ekim 2022’de bankadan hesaplarına ilişkin bilgilendirme mesajları geldiği, söz konusu hesap hareketlerinin neye ilişkin olduğunu sanığa sorduğu görülen mesajlarda, Terim’in 3 Mart 2023’te ise maaşların ödenmediğini ve Erzan’a ABD’ye göndermesini istediği paranın gönderilmediğini ifade ettiği aktarıldı.

Raporda, bu mesaj üzerine sanığın Terim’e, “Çok özür dilerim, sonuna kadar bu işlemlerle ilgilendim hocam. Yurt dışı ödemeleri bir gün valörlü geçiyor. Diğer ödemeler 17.00’de yapıldı ve ben teyit ettim, çok çok üzüldüm hocam.” yanıtını verdiği belirtildi.

ARDA TURAN’LA KABEDEYKEN KONUŞMUŞ: ANNENE MEDİNE KOKUSU ALDIRIYORUM

Erzan’ın görüşmelerine yer verilen kişilerden ikisi de futbolcular Arda Turan ile Semih Kaya.

22 Aralık 2022’de Arda Turan’ın Mekke’deyken Seçil Erzan’la olan yazışmaları şöyle:

Erzan: Yarınki ödemen için ben saat 2’de alacağım. Senden  ricam bana 3 gibi birini yönlendirirsen teslimat  yapayım.

Turan: Allah’ım sana geliyorım:))

Erzan: Sen bir tanesin iyi ki varsın.

Turan: Annene Kabe ile Medine kokusu aldırıyorum. Onları koklat ona.

Erzan: 350 teslim ettim. Kalanı sen gelince.

Turan: 100 binle çarp sevap o kadar?? Kâbedeyken verdin ya ??

twitter takip