Faruk Bildirici'den, Ahmet Hakan'a jet 'etikçibaşı' yanıtı: Yoksa patronundan komisyon mu almıştın?

Faruk+Bildirici%E2%80%99den,+Ahmet+Hakan%E2%80%99a+jet+%E2%80%99etik%C3%A7iba%C5%9F%C4%B1%E2%80%99+yan%C4%B1t%C4%B1:+Yoksa+patronundan+komisyon+mu+alm%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1n?
ABONE OL

Polemik büyüyor... Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici'den, kendisine 'Etikçibaşı' diyen Ahmet Hakan!a yanıt...

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici ile Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan arasında Hakan'ın parti kongreleri yazısında "Ak Parti"nin adını gizlemesiyle başlayan polemik sürüyor...

Bugünkü yazısında Bildirici'ye "Etikçibaşı" diyen Hakan'a, Ombudsman Bildirici'den çok sert bir yanıt geldi.

Hakan'a üç başlıkta cevap veren Faruk Bildirici, Hürriyet'teki işten çıkarmaları, yatak firmasının örtülü reklamını ve AKP Kongreleri hatırlatarak Twitter hesabından şöyle yazdı:

"Ahmet Hakan, sadece köşende değil sosyal medyadaki paylaşımında da AKP’yi gizledin! AKP’nin Hatay’taki halaylı kongresini, kalabalık kongre salonlarını ve fotolarını Hürriyet’te yayımlamadın. Erdoğan’ın "salon lebaleb dolu” cümlesini sansürledin. Bunlara niye cevabın yok?


Ahmet Hakan açığını aramıyorum, açıktasın. Çünkü gazetecilik yapıyorsun. Gazetecilik de şeffaf bir meslektir, eleştiriye açık olur. Sen ise eleştiriden hoşlanmıyor, kin vs. diye savuşturmaya çalışıyorsun. Bil ki, kimseye kinim yok, gazeteciliğinize itirazım var.

Ahmet Hakan, sadece seni ve Hürriyet’in gazeteciliğini değil, bütün medyadaki yanlışları eleştiriyorum. farukbildirici.com adresindeki web sayfama ve sosyal medya hesaplarıma bakarsan onları da görür, ezbere suçlamazsın.

Hürriyet’te 45 gazeteci arkadaşımız sadece sendikaya üye oldukları için işten çıkarıldı ve kıdem, mesai vs. hiçbir hakları verilmedi. 1.5 yıldır hâlâ mahkemede hak arıyorlar. Sen bu adaletsizliğe ses çıkarmadan o koltukta oturmayı vicdanına sığdırabilen birisin.

Ahmet Hakan, köşende bir yatak firmasının örtülü reklamını yaptığını, bu yüzden Reklam Kurulu’nun Hürriyet’e “örtülü reklam” cezası verdiğini yazdım! Orada bile hatanı kabul etmedin, sustun. Yoksa patronundan komisyon mu almıştın?"

twitter takip