Dikkat çeken analiz: Ahmet Hakan ve Cem Küçük gibilerin kavgası daha da sertleşecek'

Dikkat+%C3%A7eken+analiz:+Ahmet+Hakan+ve+Cem+K%C3%BC%C3%A7%C3%BCk+gibilerin+kavgas%C4%B1+daha+da+sertle%C5%9Fecek%E2%80%99
ABONE OL

Korkusuz yazarı Hüsnü Mahalli bugünkü yazısında geçtiğimiz günlerde çok konuşulan Ahmet Hakan-Cem Küçük kavgasına değindi

Korkusuz yazarı Hüsnü Mahalli bugünkü yazısında geçtiğimiz günlerde çok konuşulan Ahmet Hakan-Cem Küçük kavgasına değindi.

Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz'de gerçekleştirdiği mitingleri yorumlayan Hüsnü Mahalli, İmamoğlu için söylenen Pontus söylemlerini ve 23 Haziran'da yenilenecek olan seçimleri köşesine taşıdı.

İBB Başkanlığı seçimlerinin tüm Türkiye için önemli olduğunu söyleyen Hüsnü Mahalli, AK Parti'de herkesin gergin olduğunu ve seçimin kaybedilmesi durumunda partililerin moral çöküntüsüne gireceğini yazdı.

Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun yeni bir parti kurma iddialarının da bu moral bozukluğunun göstergesi olduğunu belirten Hüsnü Mahalli, AK Parti destekçilerinin arasındaki kavgalara da değindi.

Mahalli, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan ile Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük arasında geçtiğimiz günlerde şiddetlenen tartışmayı örnek gösterdi ve "Ahmet Hakan ve Cem Küçük olayında olduğu gibi bu tiplerin kavgası yakında çok daha sertleşecektir" dedi.

Hüsnü Mahalli'nin yazısı şu şekilde:

Ekrem İmamoğlu'nun önceki gün Karadeniz turu 23 Haziran'ın İstanbul değil Türkiye seçimi olduğunu kanıtladı. Gösterdikleri olağanüstü ilgiyle Karadenizliler İmamoğlu'nu hedef alan AKP'nin çirkin kampanyasına tepkilerini gösterdiler. Hani şu PONTUS hikayesi.

İmamoğlu Pontus'lu ise Karadenizli olan herkes Pontus'tur! 16 milyon kişinin yaşadığı İstanbul'da yaklaşık 6.5 milyonu İstanbullu var geri kalanlar Türkiye'nin tüm illerinden gelip buraya yerleşmiş. Trabzonlular gibi gelen herkesin hikayesi var.

Rizelilerin de.

Cumhuriyet'ten sonra yapılan ilk sayımda İstanbul nüfusunun yaklaşık 800 bin olduğu tespit edilmişti. ... Türkiye'nin her tarafında herkes bir biçimde İstanbul seçimleriyle ilgilidir. Bu durumda Anadolu'da yaşayan herkes İstanbul seçimine katkı sağlamak amacıyla bir şeyler yapmalıdır.

Herkes bulunduğu ilden kalkıp İstanbul'daki akraba ya da dostlarını ziyarete gitmeli ve zaman ve maddi imkanları el verdiği ölçüde seçim kampanyasına katılmalıdır. O da olmazsa sosyal medya hesapları ya da telefonla insanlar İstanbul'daki akrabalarına ulaşabilir ve İmamoğlu kampanyasına destek vermelidir, verdirmelidir. Slogan: ‘Hatırım için'. Bu seçim İstanbul'un değil Türkiye'nin seçimi.

İstanbul'da İmamoğlu kazanırsa Türkiye'nin her yerinde AKP kaybeder. AKP İstanbul'da kaybederse Anadolu'da herkes kazanır. AKP İstanbul'da kaybederse bölge ve dünya rahat nefes alır. Çünkü AKP içerde ve dışarda herkesle kavgalı. İstanbul nüfus bakımından dünyada en az 130 ülkeden daha büyüktür.

İmamoğlu; tarihsel, stratejik, siyasal, ekonomik, kültürel ve psikolojik değerleriyle İstanbul'u kazanırsa dünyada herkes Türk halkının demokratik mesajını çok iyi değerlendirecek ve Türkiye'nin önü açılacaktır.

En az 20 bin yabancı şirket İstanbul'da faaliyet göstermekte ve toplam yatırım miktarı bir trilyon dolardan fazladır. Ama her şeyden daha da önemli olanı İstanbul'u kaybedecek bir AKP'nin moral çöküntüsüdür. Bunun için AKP'de herkes çok gergin. Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve diğerlerinin olası siyasal atakları beklenen moral çöküntüsünün ilk işaretleridir. AKP'ye destek veren eski ve yeni yandaşların kavgası çok daha ilginç. İlk dönem yandaşlar şimdi utangaç ve kibarca eleştiri modundalar ama İstanbul yenilgisi sonrasında kesin sertleşirler. Diğer yandaşlar da ikiye ayrılmış durumda:

Hakiki AKP'li olanlarla eski FETÖ'cular. Bunlar da kendi aralarında kavgalı ve birbirlerini hiç çekemezler. Ahmet Hakan ve Cem Küçük olayında olduğu gibi bu tiplerin kavgası yakında çok daha sertleşecektir.

Hüsnü Mahalli'nin yazısının tamamını okumak için tıklayınız

twitter takip