Devlet Bahçeli'den flaş sözler! Cumhur İttifakı çatırdıyor mu?

Devlet+Bah%C3%A7eli%E2%80%99den+fla%C5%9F+s%C3%B6zler%21;+Cumhur+%C4%B0ttifak%C4%B1+%C3%A7at%C4%B1rd%C4%B1yor+mu?
ABONE OL

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin eski bir konuşmasından alıntılar paylaştığı açıklamalar gündem yarattı ve 'Cumhur İttifakında kriz çıkarır' yorumlarına neden oldu.

Cumhur İttifakının ortağı MHP'nin Genel Başkanı Yardımcısı Semih Yalçın'ın Twitter hesabından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli adına yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü.
 
Yalçın'in Bahçeli adına yaptığı açıklamada; "Üç Hilal'in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır" ifadesi ise en dikkat çeken cümle oldu.
 
Semih Yalçın'ın yaptığı bu sert açıklamalar, "Yoksa Cumhur İtiifakı bitiyor mu? Çatırda mı var" yorumlarına neden oldu.
 
Ancak daha sonra bu sözlerinDevlet Bahçeli'nin 2011 yılında yaptığı bir konuşmaya ait olduğu anlaşıldı. Semih Yalçın da, Twitter hesabından yapılan yorumlar için "Hiç kimsenin endişesi olmasın Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır Türkiye’nin geleceğinin mimarı olacaktır" açıklamasını yaptı. 
 
Semih Yalçın'ın açıklamaları şu şekilde:
 
1: Lider Devlet Bahçeli: “…Başkaları için hiç olmayan mesafeler ‘Üç Hilal’ için hep vardı ve sarp yollar, keskin dönemeçler, imkânsız geçitler hep karşımıza çıkarıldı. Sürekli yokuşlarda susadık, dar patikalarla sınandık, ateş çemberiyle imtihana çekildik.
 
2-Lider Devlet Bahçeli: Milliyetçiliğin yaşaması, ülkücülüğün var olması, Türk milletinin ebediliği için hep bedel ödememiz gerekti, çileyi ve mahrumiyeti alt etmemiz icap etti. Kurşunla pes ettireceklerini sandılar, başaramadılar.
 
3-Lider Devlet Bahçeli: Ölümle tüketeceklerini hesap ettiler, güçleri yetersiz kaldı. Yağlı urganlarla sindireceklerini umdular, nefesleri yetmedi. Oyunlarla yolumuzdan çevirmeyi denediler, sonuç alamadılar. Tehditlerle doğru bildiklerimizden ödün istediler, vermedik.
 
4-Lider Devlet Bahçeli: Ne var ki bizi yok etmeye çalışanlar,üzerimize kinlerini kusanlar, Ülkücüyü hakir görenler her dönemde mağlubiyetin sillesiyle soluksuz kalmışlardır.
 
5-Lider Devlet Bahçeli: Bizlere yenilgi yaşatmak için ahlaksızca saldıranlar, nefretleriyle kardıkları çamuru bağrımıza sıçratmayaçabalayanlar başlarını Üç Hilal’in kudretine durmadan çarpmışlardır. Hedef olduk, ama yılmadık. İftiralara uğradık, ama yıkılmadık...
 
6-Suçlandık, mağdur olduk, ama mağrurluğumuzu hiç bozmadık. Dava arkadaşlarıma katil, faşist, mafya bozuntusu,kovboy, kafatasçı, şerefsiz diyen; ve sahte gözyaşı döken zihniyetlerin ömrü hayatında beddualar peşlerini hiç bırakmayacaktır.
 
7-Lider Devlet Bahçeli: Bir asrı aşan Türk milliyetçiliği fikriyatının siyasal temsilcisi olan partimiz elbette Türk milletinin desteğiyle, ilgisiyle ve yardımıyla bu zamana kadar güçlenerek gelmiştir.
 
8- Lider Devlet Bahçeli: Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmediğini en iyi bilen ve yaşayan sizlersiniz. Gündüz kandilini hazırlamayanın, gece karanlığına mahkûm olacağının da farkındasınız.
 
9-Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır.
 
10(son)-Asla pes etmeyeceğiz, düşmeyeceğiz,atalet göstermeyeceğiz. Yenileceğinden korkanların,mağlubiyetten başka şansları olmadığını unutmayacağız. Felaketlere dayanacağız,üstesinden geleceğiz, dedikoduyu bertaraf edeceğiz ve hıyanetin tüm taraflarına başarısızlığı tattıracağız.
 
twitter takip