Habertürk muhabiri yine alay konusu oldu!

Habert%C3%BCrk+muhabiri+yine+alay+konusu+oldu%21;
ABONE OL

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna'daki savaştan kaçan kadınlar için söylediği sözlerle hayli eleştirilen Habertürk muhabiri Çetiner Çetin, yine ekranda ilginç anlara imza attı. Kiev’de direnişe hazırlanan Ukraynalı bir genç ile İngilizce röportaj yapmaya çalışan Çetin, kötü bir İngilizce ile anlamsız cümleler kurdu. Ukraynalı soruyu anlayamayınca da 'İngilizceleri zayıf' diyerek karşı tarafı suçladı.

Habertürk muhabiri Çetiner Çetin, Kiev’de direnişe hazırlanan bir Ukraynalı’yla İngilizce röportaj yapmaya çalıştı. Ancak kötü bir İngilizceyle, anlamsız cümleler kurunca, karşısındaki Ukraynalı soruyu anlamadı ve cevap vermekte zorlandı.

‘What about you have in here? What do you now in here?’ gibi sorular karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Ukraynalı, sessiz kaldı.

Bunun üzerine Çetin'in, ‘şimdi kendisine ne yaptığını soruyorum ama tabii onların da İngilizcesi zayıf’ diye gülerek konuşmasına devam ettiği gözlerden kaçmadı.

Yani İngilizcesi bozuk olduğu için, sorusunu anlamayan Ukraynalı’yı suçladı.

Çetin daha sonrasında ‘canlı yayındayız’ demek istedi ancak bunu da yine bozuk bir İngilizceyle ‘we are live in now’ diye ifade etti ve gülümsemesini sürdürdü.

Yaşananlar sosyal medyada oldukça tepki çekti. 

twitter takip