BirGün Gazetesi'nin kadrosuna 23 yeni yazar katıldı! İşte o isimler!

BirG%C3%BCn+Gazetesi%E2%80%99nin+kadrosuna+23+yeni+yazar+kat%C4%B1ld%C4%B1%21;+%C4%B0%C5%9Fte+o+isimler%21;
ABONE OL

BirGün Gazetesi, bugünkü manşetinde kadrosuna yeni kattığı isimleri duyurdu.

BirGün Gazetesi yazar kadrosunu genişletiyor. Gazete bugünkü manşetinden yazar kadrosuna katılan yeni isimleri duyurdu.
 
Dünyanın koronavirüs pandemisi ile zor günlerden geçtiğini vurgulayan BirGün Gazetesi, gerçek bilgi ve bu gerçekliğin ışığında yapılan objektif analizlerin her şeyden daha kıymetli hale geldiğini vurgulayarak yeni isimlerle anlaştığını açıkladı.
 
"Çürümüş medya düzeninde yandaşa, ihaleciye inat gazeteciliğin her şeye rağmen yapılabileceğini göstermektir görevimizdir" diyen gazetenin yazar kadrosuna katılan isimler arasında; Faruk Bildirici, Ceyda Karan, Merdan Yanardağ, Timur Soykan, Barış İnce, Güvenç Dağüstün, Burhan Şeşen, Elif Çongur yer alıyor. 
 
BirGün yeni yazarlarını "Yeni dönemde yeni yazarlarımızla" sloganıyla duyurdu.
 
BirGün'ün açıklaması şöyle:
 
Dünya uzun süredir bir altüst oluşun içinde. Bu süreç, pandemiyle birlikte hız kazandı. Kuşkusuz bu dinamik süreçten medya düzeni de nasibini aldı. Merkez ya da ana akım medya, yalanlarıyla birlikte büyük bir gürültüyle çöküyor. Gerçek bilgi, bu gerçekliğin ışığında yapılan objektif analizler her şeyden daha kıymetli hale geldi. Çünkü kirletilmiş bilgi bombardımanından kurtulmanın başka yolu yok. Yeni medya bu zemin üzerinde filiz veriyor.
 
Egemenlerin medya gücünü kullanarak halkı bir avuç azınlığın çıkarlarına ikna etme çalışmaları karşısında hakikatin ve halkın yanında yer alan yayıncılık anlayışını, her koşulda geliştirmek en temel görev olarak önümüzde duruyor.
Çok açık ki üç ana başlıkta mücadelemizi büyüteceğiz.
 
Birincisi; hakikatin izinden gitmek, onu net ve anlaşılır biçimde okura, izleyiciye ulaştırmak.
 
İkincisi ise; gücü elinde tutanların küçük restorasyonlarla halkı ikna edeceklerini düşündükleri dünya düzenine itirazın sesi ve mücadelenin bir parçası olmaktır.
 
Hiç kuşkusuz üçüncü görevimiz; AKP eliyle yurttaşımıza, meslektaşımıza, ülkemize reva görülen uygulamalara, bugüne kadar olduğu gibi, cesaret ve cüretle karşı durmak olacaktır. Çürümüş medya düzeninde yandaşa, ihaleciye inat gazeteciliğin her şeye rağmen yapılabileceğini göstermektir.
 
Biz biliyoruz ki yalnız değiliz. Bugün büyük ailemizin parçası olan dostlarımızın yazılarıyla, analizleriyle, haberleriyle de artık gazetemizde olacağının müjdesini veriyoruz.
 
BirGün karanlığa, baskıya, zorbalığa inat güzel günler için yaşama dört elle sarılanların gazetesi olmaya devam edecek. Umutla, coşkuyla, neşeyle yeniden merhaba!..
 
 
twitter takip