Binali Yıldırım ile çıkacağı program Ekrem İmamoğlu için bir tuzak mı?

Binali+Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m+ile+%C3%A7%C4%B1kaca%C4%9F%C4%B1+program+Ekrem+%C4%B0mamo%C4%9Flu+i%C3%A7in+bir+tuzak+m%C4%B1?
ABONE OL

Sabahattin Önkibar bugün 23 Haziran'da yenilenecek olan İBB seçimleri öncesinde Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın birlikte bir tartışma programına çıkacak olması ile ilgili yazdı.

Odatv yazarı Sabahattin Önkibar bugün kaleme aldığı yazısında 23 Haziran'da yenilenecek olan İBB (İstanbul Büyükşehir Belediye) Başkanlığı seçimleri öncesinde Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın birlikte bir tartışma programına çıkma iddiaları hakkında yazdı.

Yazısında iki adayın bir TV programına çıktıkları takdirde Ekrem İmamoğlu'na tuzak kurulacağını ifade eden Sabahattin Önkibar, program için PKK-HDP, FETÖ ve özel yaşam bağlamında tuzağa çekecek montaj hazırlıklar yapıldığı yönünde duyumlar aldığını da belirtti.

"Efendim, yaram yok ki gocunayım” denmesin; zira günümüzün iletişim çağında 'çamur at izi kalır' olgusu ya da 'Bir şeyin şüyuu, vukuundan beterdir' realitesi hala egemenliğini muhafaza ediyor" diyen Önkibar böyle bir program yapılaması durumunda moderatör olarak tarafsız bir gazeteci yerine hükumete yakın bir ismin yer alacağını ve bunun bir operasyon olarak görüldüğünü yazdı.

AK Parti'nin seçimleri kazanamayacağını gördüğü için kendisini siyaseten infaz etmek istediklerini belirten Sabahattin Önkibar İmamoğlu'nun bu yayına çıkmaması gerektiğini ifade etti.

Sabahattin Önkibar'ın yazısı şu şekilde:

Sahi ne oldu da; 17 yıldır muhalefetle ekranda karşı karşıya gelmeyen AKP şimdi bunu kabullendi? Tayyip Erdoğan değil miydi yıllarca, “Ekranda muhalefeti muhatap alıp, onlara prim yaptırmam” diyen?

Bırakın AKP’lileri, siyasal yaşamı boyunca televizyona çıkmayı adeta zül addeden Devlet Bahçeli’nin bu tartışmaya dikkat çekmesi ve teşne olması ilginç değil mi?

Hadise şudur: İktidar aldığı bütün özel önlemlere rağmen; 23 Haziran’da Ekrem İmamoğlu’nu sandıkta geçemeyeceğini görüyor. APO’ya göz kırpmalar, Kürt meselesinin İstanbul’a taşınması ve seçmene yapılan akıl almaz vaatlere rağmen İmamoğlu yüzde 2 ile 6 arası bir oranla önde görünüyor.

İşte bunun için son çare olarak bu televizyon tartışmasına bel bağladılar. Amaçları; o ekran buluşmasında Ekrem İmamoğlu’nu siyaseten infaz etmek, yani belden aşağı vurmak.

Yapabilirler mi diye sorarsanız... 26 yıldır 7 ayrı televizyon kanalında Kenan Evren’den Demirel’e, Özal, Ecevit, Türkeş, Erbakan ve Tayyip Erdoğan’a kadar son 35 yılın siyaset starlarını ekranda sorgulayan biri olarak, “pekala mümkün” derim.

Niye mi?

Karşınızda objektif bir gazeteci değil de, siyasi operasyon görevlisi olursa pekala tuzağa düşersiniz ki, hiç şüphe olmasın Ekrem İmamoğlu’nun karşısında öyle birini çıkaracaklar.

Ayakları yerden kesilmemeli!

“Heeyyyt beee… Kim olursa gelsin, haddini bildirelim…” modunda olmamalı. Zira; iktidar bu işe soyunmuş ve teşvik edici pozisyonda ise, büyük bir oyun kurmuş demektir.

Akıl ve strateji, bu basit oyuna düşmemeyi gerektirir.

Abartarak yazayım: Bakın, Ekrem İmamoğlu bugün itibarı ile kendini bir eve kapatsın, vallahi İstanbul’a başkandır. Onu başkanlıktan edecek şey ise, sadece büyük bir hata yapmasıdır; ki iktidar şimdi onun peşinde!

Duyumlarım doğrultusunda buradan uyarıyorum: İmamoğlu’na Binali Yıldırım’la çıkacağı program için, PKK-HDP, FETÖ ve özel yaşam bağlamında tuzağa çekecek montaj hazırlıklar yapılıyor.

“Efendim, yaram yok ki gocunayım” denmesin; zira günümüzün iletişim çağında “çamur at izi kalır” olgusu ya da “Bir şeyin şüyuu, vukuundan beterdir” realitesi hala egemenliğini muhafaza ediyor. Ekrem İmamoğlu eğer aklını ve mağdurluğunu, mağrurlukla takas ederse sadece kendisine değil, bu milletin geleceğine kast edilmiş olacaktır.

Peki, ne mi yapmalı? Tarafsız bir tartışma zemini için koşullar sunmalı ve yerine getirilmezse, asla ve kat’a ekrana çıkmamalıdır…

twitter takip