Binali Yıldırım, çocuklara seslendi: Bizler size okumayı yazmayı öğrettik, sizler de bize sosyal medyayı öğreteceksiniz

Binali+Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m,+%C3%A7ocuklara+seslendi:+Bizler+size+okumay%C4%B1+yazmay%C4%B1+%C3%B6%C4%9Frettik,+sizler+de+bize+sosyal+medyay%C4%B1+%C3%B6%C4%9Freteceksiniz
ABONE OL

AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Bursa’nın Yıldırım ilçesinde anaokulu açılışına katıldı.

AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Bursa’nın Yıldırım ilçesinde anaokulu açılışına katıldı. Burada bir konuşma yapan Yıldırım, “Okullaşmada, eğitimde nereden nereye geldiğimizi zaten sizler yaşayarak görüyorsunuz” diyerek, şunları söyledi:

"Bugün üniversiteye erişimde yüzde 14'ten yüzde 45 seviyesine ulaştık. İlköğretim, ortaokul ve lisede yüzde 100'leri bulduk. ‘Bilgisayar alfabe, bilgi toplumu' diye bir kavramla meşgul oluyoruz. 2000'den sonra doğan çocuklar bambaşka bir alfabe ile eğitime başlıyor. O da bilgi toplumu üyesi olmaktır.

Bilgisayar alfabesinde, gençler bizden bu konuda daha uzmanlar. Sizler bilgi çağında doğdunuz. Sizler bu manada yerli, bizler göçmeniz. Bizler size okumayı yazmayı öğrettik, şimdi sıra sizde. Sizler bize bilgisayarı, interneti, e-devleti, sosyal medyayı öğreteceksiniz. Bizde bilgi toplumunun bir ferdi olarak geri kalmayacağız."

twitter takip