Basın dünyasının acı kaybı!

Bas%C4%B1n+d%C3%BCnyas%C4%B1n%C4%B1n+ac%C4%B1+kayb%C4%B1%21;
ABONE OL

Deneyimli gazeteci Viktor Balakin, 14 Haziran 2021 Pazartesi günü hayatını kaybetti...

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin kıdemli üyelerinden, Sürekli Basın Kartı sahibi Viktor Balakin’i 14 Haziran 2021 Pazartesi günü hayatını kaybetti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu; Ermil Balakin’in de babası olan Viktor Balakin’in vefatının ardından bir başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Değerli meslektaşımız ve üyemiz Viktor Balakin’in vefatını öğrenmenin üzüntüsü içindeyiz. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar hizmet veren Viktor Balakin’in ailesinin, sevenlerinin ve basın topluluğumuzun acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

Viktor Balakin’in cenazesi 15 Haziran 2021 Salı günü saat 14.00’de Şişli Rum Ortodoks Klisesi’nden alınarak toprağa verilecek.

VİKTOR BALAKİN KİMDİR?

1930 yılında İstanbul’da doğdu. Saint Benoit Fransız Lisesi’nde eğitim gördü. Gazeteciliğe 1960 yılında Türk Haberler Ajansı’nda başladı. İnterpress ve Tercüman gazetelerinde çalıştı. TGC üyesi Ermil Balakin’in babası Viktor Balakin Fransızca, Rusça ve İngilizce biliyordu, Sürekli Basın Kartı sahibiydi. 

twitter takip