Barış Pehlivan, Sezgin Baran Korkmaz'la yaptığı görüşmeyi yazdı: Veyis Ateş 10 milyon Avro’yu kimlere verecekti?

Bar%C4%B1%C5%9F+Pehlivan,+Sezgin+Baran+Korkmaz%E2%80%99la+yapt%C4%B1%C4%9F%C4%B1+g%C3%B6r%C3%BC%C5%9Fmeyi+yazd%C4%B1:+Veyis+Ate%C5%9F+10+milyon+Avro%E2%80%99yu+kimlere+verecekti?
ABONE OL

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Veyis Ateş'in 10 milyon euro istediği iddia edilen iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ile yaptığı görüşmenin detaylarını aktardı.

Cumhuriyet gazetesi köşe yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında Habertürk TV ekran yüzü Veyis Ateş'in, 10 milyon euro istediği iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ile yaptığı görüşmeyi yazdı.

Yazısında, Korkmaz'ı aradığını ancak telefonuna cevap vermediğini belirten Pehlivan, ardından kendisine yolladığı mesaja yanıt verdiğini belirterek aralarında geçen diyaloğu şu ifadelerle aktardı:

"SBK: Herkes öğrenecek

Önce Fatih Altaylı yazdı.

Veyis Ateş’in Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon Avro istediğini duyurdu.

SBK’nin “ablası gibi sevdiği bir gazeteciye” bu talebin kaydını dinlettiğini de ifşa etti.

Sonra “abla” Sevilay Yılman dinlediği o kaydın bir bölümünü köşesine taşıdı.

Veyis Ateş, “Seninle uğraşan bir klik ve lobi var ama bu arkadaşlarla işi tersine çevirmek mümkün” diyordu. “Samimiyetini göstermeni bekliyorlar” diyordu. “Talep ettikleri meblağı yollayacaksın” diyordu.

Herkesin merak ettiği soru için Sezgin Baran Korkmaz’ı aradım. Açmadı. Sorumu mesaj olarak attım: “Veyis Ateş sizden almak istediği parayı kime vereceğini vaat etti?

Kim o ‘arkadaşlar’ dediği ve sizin için görüştüğü kişiler?”

Aradan bir süre geçtikten sonra telefonum çaldı. Arayan Sezgin Baran Korkmaz’dı.

Öfkeli bir şekilde konuşuyordu. Hakkındaki suçlamaların doğru olmadığını iddia ediyordu. “Her şeyi açıklayın o zaman, yazayım” dediğimde ise “hayır” diyordu. Halbuki, yanıt bekleyen çok soru vardı. Veyis Ateş’in kimlerle kendisi için lobi yaptığını ve 10 milyon Avro’yu kimlere vereceğini sordum tekrar. Israr edince şöyle dedi SBK:

“Bu soruya cevap vermek istemiyorum. Bu konunun muhatabı Veyis Ateş’tir. Avukatlarım savcılığa suç duyurusunda bulundukları zaman, Türkiye’de herkes öğrenecek.”

Sıra dışı günlerden geçiyoruz. Uykusu kaçan siyasetçiler, bürokratlar ve elbette medya mensupları var. Yıllardır kokladığımız lağım çukurunu görmeye başladık. "

twitter takip