Barış Pehlivan: Sanki, Albayraklar SETA’dan tasfiye ettiği Altun’u gazetelerinde bile görmek istemiyorlar

Bar%C4%B1%C5%9F+Pehlivan:+Sanki,+Albayraklar+SETA%E2%80%99dan+tasfiye+etti%C4%9Fi+Altun%E2%80%99u+gazetelerinde+bile+g%C3%B6rmek+istemiyorlar
ABONE OL

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Sabah gazetesinin İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a uyguladığı sansürü bugünkü köşesine taşıdı.

Cumhuriyet gazetesi köşe yazarı Barış Pehlivan, bugünkü köşe yazısında İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile ilgili çarpıcı bir gelişmeyi aktardı.

Sabah gazetesinin, Altun'a uyguladığı sansürü köşesine taşyan Pehlivan, detayları şöyle aktardı:

"Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, İnternet Medyası ve Haberciliği Çalıştayı düzenledi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun gazetecilere çattı, muhalefete yüklendi. O kadar televizyon kanalı da “Ulusa Sesleniş” gibi canlı yayınladı.

Ertesi gün, yani 30 Haziran...

Elimde gazeteler, sayfaları karıştırıyorum...

Akşam, Yeni Akit, Yeni Birlik gibi iktidar yandaşı gazeteler birinci sayfadan görüyor Fahrettin Altun’un açıklamalarını. Doğal.

Peki...

Ya Sabah gazetesi? Yani AKP’nin medyadaki amiral gemisi?

Sayfaları çeviriyorum da çeviriyorum... Yok.

Ne kadar çarpıcı ki basılı gazetede bir satır bile yer vermemişler Fahrettin Altun’a. İletişim Başkanı’nın ağzından çıkan bir kelimeyi bile okurlarıyla buluşturmayı çok görmüşler.

Nedeni belli değil mi?

Sabah’ın asıl patronu Serhat Albayrak ile Fahrettin Altun’un arasındaki kavganın ürünü bu görmezden gelme. Sanki, Albayraklar SETA’dan tasfiye ettiği Altun’u gazetelerinde bile görmek istemiyorlar."

 

twitter takip