Barış Atay'dan saldırı sonrası ilk açıklama: Salı günü basın açıklaması yapacağız

Bar%C4%B1%C5%9F+Atay%E2%80%99dan+sald%C4%B1r%C4%B1+sonras%C4%B1+ilk+a%C3%A7%C4%B1klama:+Sal%C4%B1+g%C3%BCn%C3%BC+bas%C4%B1n+a%C3%A7%C4%B1klamas%C4%B1+yapaca%C4%9F%C4%B1z
ABONE OL

Milletvekili Barış Atay, Kadıköy'de kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Atay, 'Şu an iyiyim, ciddi bir şey yok. Salı günü basın açıklaması yapacağız' dedi.

Türkiye İşçi Partisi milletvekili Barış Atay, Kadıköy’de kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Atay, tedavi için Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.

TİP: ATAY’IN SAĞLIK DURUMU İYİ

Türkiye İşçi Partisi, Atay’ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Gün içinde Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilen Genel Başkan Yardımcımız Barış Atay, bu gece “kimliği belirsiz” bir grubun saldırısına uğramıştır. Barış yoldaşımızın sağlık durumu iyidir. Dayanışma dilekleri için teşekkür ederiz.”

Tedavisi tamamlanan Barış Atay, hastane çıkışında açıklama yaptı. Atay, “Şu an iyiyim, ciddi bir şey yok. Salı günü basın açıklaması yapacağız” dedi.

Atay’ın saldırganlar hakkında şikayetçi olacağı öğrenildi.

BAKAN SOYLU, ATAY’A ‘DİKKAT YAKALANMA’ DEMİŞTİ

Atay bugün yaptığı açıklamada, Siirt’te intihar girişiminde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede vefat eden 18 yaşındaki İpek Er’e “nitelikli cinsel saldırı” suçlaması ile tutuklanan ve sonrasında tahliye edilen Musa Orhan’ı kastederek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın” demişti. Soylu ise, Atay’ın tweetine, “Benden ‘tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da senden tam tecavüzcü olur. Tuma’nın kollayıcısı… Dikkat yakalanma…” diyerek yanıt vermişti.

twitter takip