Bahçeli'nin Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini hedef alan sözlerine Twitter'dan kısıtlama

Bah%C3%A7eli%E2%80%99nin+Bo%C4%9Fazi%C3%A7i+%C3%BCniversitesi+%C3%B6%C4%9Frencilerini+hedef+alan+s%C3%B6zlerine+Twitter%E2%80%99dan+k%C4%B1s%C4%B1tlama
ABONE OL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan AKP’li Melih Bulu’ya yönelik protestoları hedef aldı. Bahçeli'nin öğrencilere yönelik sözlerine Twitter'dan kısıtlama getirildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Boğaziçi Üniversitesi protestoları hakkında,"Siz öğrenci misiniz, yoksa siz rektörün odasını basmaya kalkışan terörist misiniz?”sözlerinin ardından benzer açıklama Devlet Bahçeli’den geldi.

Bahçeli'nin 3 Şubat'ta Boğaziçi Üniversitesindeki protestolara ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlardan, "Sırtlarını ajanlara, zalimlere ve karanlık çevrelere dayamış olanlar evlat değil başı ezilmesi gereken zehirli yılanlardır. Yasa dışı eylemleri diğer üniversitelere teşmil etmek için kuyruğa girenler bunun bedelini acıklı şekilde ödemelidir" ifadeleri Twitter tarafından silindi.

Twitter'ın kısıtlama kararının ardından MHP Genel Merkezi ve Bahçeli'den açıklama geldi.

Açıklamalar şöyle:

MHP Genel Merkezi tarafından yapılan yazıla açıklamada, ''Boğaziçi Üniversitesinin önündeki menfur eyleme karşı gösterdiği tepkiden dolayı MHP lideri sayın Bahçeli’nin bazı paylaşımlarına Twitter kısıtlama getirmiştir. Sayın Bahçeli terörist ve öğrenci ayrımını ortaya koyduğu halde ki bu emniyet tarafından da teyit edilmiştir okyanus ötesinden Twitter buna tepki göstermiştir. Boğaziçi üniversitesi önünde eylem yapan terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı olanlara Twitter ve Twitter'ın arkasındaki güçler destek vermiştir. Genel başkanımızın bazı paylaşımlarına kısıtlama getirilmiştir'' açıklamasını yaptı

''BUNUN KEYFİNE BIRAKMAYIN''

Tweetlerinin kısıtlanmasının ardından Devlet Bahçeli, "Boğaziçi Üniversitesi'nde terör örgütlerinin yasa dışı eylemlerinde kullanılan, alenen istismar edilen öğrencilerin ailelerine çağrıda bulunuyorum. Muhterem analarımız evlatlarınıza siz sahip çıkın, ne Kılıçdaroğlu’nun eline ne de onun bunun keyfine bırakmayın” ifadelerini kullandı.

twitter takip