Ayrılığı yayın yönetmeni duyurdu! Deneyimli gazeteci Cumhuriyet'e veda etti

Ayr%C4%B1l%C4%B1%C4%9F%C4%B1+yay%C4%B1n+y%C3%B6netmeni+duyurdu%21;+Deneyimli+gazeteci+Cumhuriyet%E2%80%99e+veda+etti
ABONE OL

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, gazeteci İpek Özbey'in Cumhuriyet ile yollarının ayrıldığını bugünkü köşesinden duyurdu.

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, bugünkü ‘Manşet’e Veda...’ başlıklı yazısında, bir dönem gazetenin Yazı İşleri Müdürlüğü'nü de üstlenen tecrübeli gazeteci İpek Özbey'in Halk TV'ye transferini duyurdu.

Küçükkaya, yazısında şu görüşlere yer verdi:

“Birkaç ay öncesiydi... Haftalık söyleşileriyle gündem yaratan İpek Özbey, yeni çıkacak kitabı “Manşet” için kapağa birkaç cümlelik yazı yazmamı istedi. İpek’e şu mesajı atmışım: “Neredeyse her sabah Cumhuriyet’in kapısından ilk giren isimdir İpek Özbey... İşte o andan itibaren ‘haber’ ve ‘röportaj’ düşünmeye başlar. Türkiye’nin gündemini değiştiren soruların altında günler öncesinden başlayan bir hazırlık, çalışma ve emek yatar. Evet... Özbey’in son iki yılına gün gün şahidim. Elinizde tuttuğunuz ‘Manşet’te çok değerli bir basın emekçisinin büyük alın teri vardır!..”

İki yılın ardından İpek Özbey’i Cumhuriyet’ten TV dünyasına uğurluyoruz. Onu hafta içi her gün 16.00-18.00 saatleri arasında Halk TV ekranlarında izleyeceksiniz. Hafta sonu da programı var, unutmayın. Cumhuriyet’teki başarısını TV ekranlarına taşıyacağına inancım tam. Herkes biliyor ki onu çok özleyeceğim. Hem gazeteciliğini hem dostluğunu!.. Gazetenin yoğunluğundan, toplantılarından fırsat bulduğum anlarda Halk TV’yi açıp “İpek konuklarına neler soruyor?” diye izleyeceğim artık...

Yolun açık olsun İpek Özbey...”

İpek Özbey, sosyal medya hesabından Küçükkaya'ya yanıt vererek şunları kaydetti:

“Ben de seni özleyeceğim dostum Aykut Küçükkaya… Sevgili takipçilerim, Uğur Mumcu’nun dediği gibi ‘her gün 1  ekmek 1 cumhuriyet’ almaya devam…”

ÖZBEY'DEN VEDA MESAJI!

İpek Özbey ise Aykut Küçükkaya'nın yazısını Twitter'da paylaşarak, şu sözlerle Cumhuriyet'e veda etti:

"Ben de seni özleyeceğim dostum @aykutkucukkaya… sevgili takipçilerim, Uğur Mumcu’nun dediği gibi ‘her gün 1  ekmek 1 cumhuriyet’ almaya devam…"

 

 

twitter takip