Aydın Doğan, Habertürk'ü satın almak için görüşmeler mi yürütüyor?

Ayd%C4%B1n+Do%C4%9Fan,+Habert%C3%BCrk%E2%80%99%C3%BC+sat%C4%B1n+almak+i%C3%A7in+g%C3%B6r%C3%BC%C5%9Fmeler+mi+y%C3%BCr%C3%BCt%C3%BCyor?
ABONE OL

Aydın Doğan’ın kızı Arzuhan Yalçındağ’ın, Show TV ve HaberTürk’ü satın almak için görüşmeler gerçekleştirdiği iddia edilirken, Kırmızı Kedi Yayınevi ve Emek Dağıtım’ı da satın aldıkları öne sürüldü.

Yeniçağ’dan Tolga Şahin‘in haberine göre; Günaydın gazetesinin efsane isimlerinden Selçuk Eken, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Aydın Doğan’ın kızı Arzuhan Yalçındağ’ın Show TV ve HaberTürk’ü satın almak için görüşme içinde olduğunu öne sürdü.

Eken’in paylaşımına yorum yapan bir diğer isim (Hakan Demir) ise, Kırmızı Kedi Kitapevlerini ve Emek Dağıtım’ı satın alarak sattıkları D&R’a rakip olarak sektöre döneceklerini iddia etti.

Geçtiğimiz yıl da Aydın Doğan’ın dijital medya kuracağı, başına da deneyimli gazeteci Fikret Bila ve Erdoğan Aktaş’ın geçeceği iddia edilmiş, iddia Doğan Holding’ten yapılan açıklamayla yalanlanmıştı.

Doğan Medya, 2018 yılında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Hürriyet, Posta, Fanatik gazeteleriyle Kanal D ve CNN Türk televizyonlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda yayın kuruluşunu 916 milyon dolara Demirören Gruba sattığını açıklamıştı.

twitter takip