Ankara'daki sel felaketinde 2 kişi hayatını kaybetti!

Ankara%E2%80%99daki+sel+felaketinde+2+ki%C5%9Fi+hayat%C4%B1n%C4%B1+kaybetti%21;
ABONE OL

Ankara‘da büyük bir sel felaketi yaşandı. Selin vurduğu Akyurt ilçesinde 2 kişi hayatını kaybetti.

Ankara’nın Akyurt ilçesinde sağanak hayatı olumsuz etkiliyor. İlçede akşam saatlerinde bastıran yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklar sel sularıyla doldu, araçlar yolda kaldı.

Selin vurduğu Akyurt’ta 2 kişi hayatını kaybetti. 21 yaşındaki Muhammet Şahin, iş yerinde elektrik akımına kapılarak, 67 yaşındaki Mustafa Demirel ise selden kaçarken düşerek yaşamını yitirdi. İlçeye elektrik verilemezken, ekipler trafolardaki çalışmalarını sürdürüyor.

AFAD, ASKİ, İHH, UMKE, AKUT, JAK ve itfaiye ekipleri su basan ev ve iş yerleri ile caddeleri, sokakları temizleme çalışmalarına devam ediyor.

SOYLU, YAVAŞ İLE GÖRÜŞTÜ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ile Akyurt ilçesine gelerek, durumu yerinde inceledi, yetkililerden bilgi aldı. Soylu, bölgedeki incelemelerin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bir araya geldi.

İlçede oluşturulan kriz masasını İsmail Çataklı koordine ediyor, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık da sahada bulunan ekipleri yönlendiriyor.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR: TAHLİYE BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden (ABB) yapılan açıklamada, şöyle denildi: “Ankara’da bugün beklenen yağışlar nedeniyle Çubuk 1 Barajı ve Karaköy Rekreasyon Alanlarından vatandaşlar tahliye ediliyor” denildi. Ankara’da dolu ile şiddetli yağmurun aynı anda oluşturduğu ‘Mor Poligon’ (dolu ve kuvvetli yağmur yağışının aynı anda başlaması) nedeniyle büyük sel felaketi yaşandı. ABB’den yapılan açıklamada, “Ankara’da bugün beklenen yağışlar nedeniyle ise Çubuk 1 Barajı ve Karaköy Rekreasyon Alanlarından vatandaşlar tahliye ediliyor” ifadelerine yer verildi.

twitter takip